Kategoriler
Genel

Web sitenizin ip adresi temiz mi?

Çoğunlukla paylaşımlı hosting kullanıyoruz ve hostingimizin ip adresi başka siteler yüzünden spam listelerine girmiş olabilir.

Bir web sitesinin ip adresinin temiz olup olmadığını yani spam listelerine girip girmediğini kontrol etmek için VirusTotal sitesini kullanabiliriz.

VirusTotal 70 den fazla kaynaktan inceleme yaparak sitenizin ip adresini kontrol eder, çıkan sonuçlarda eğer sitenizin ip adresi spam listelerine girdiyse en kısa zamanda sitenizin ip adresini değiştirmenizde fayda var zira örneğin bu hosting ve ip üzerinden göndereceğiniz e-postalar spama düşebilir. Alternatif olarak metadefender.opswat.com kullanılabilir.

Ek olarak Google’ın Güvenli Tarama aracından da sitenizi taratabilirsiniz, bu araçla da sitenizde herhangi bir güvensiz, virüs gibi şeyler içeren bir adres olup olmadığı kontrol edilir.

wolkanca.com’da Web sitenizin ip adresi temiz mi? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Web sitenizin ip adresi temiz mi? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.