Kategoriler
Gündem

İtalyan sanatcının ölümü

Sabah haberlerinde İtalyan sanatçı Pippa Bacca İstanbul’da ölü bulundu. Ve tecavüz edildiği anlaşıldı. ’Katil tutuklandı’ başlığı kullanıldı. Gazeteler İtalyanca dille özür diliyorlar. Şimdi programlarda bunu tartışıyorlar acaba Avrupa’ya ne deriz, imajımız zedelendi şeklinde. Tek bir adinin yaptığını tüm Türkiye’ye mâl edilmemelidir. Bu tür olaylar (tecavüz) 2008 yılına girildiğinden bu yana 40’ı aşmış. Sadece turistlere yönelik değil genç kızlara karşı yapılan bu aşağılık olaylar neredeyse her gün yaşanıyor. Ama biz normal bir vatandaşa yapıldığında tartışmıyoruz da imajımız zedelenecek diye turistlere yapılanları konuşuyoruz.

Hatırlasanız 2 yıldır yeni yıl kutlamalarında turistlere tacizde bulunan erkekler gösteriliyor halbuki kanı bozuk erkeklerin yaptığı bu hareketlerin sadece onda birini görüyoruz. Kuzenine, teyzesine, yengesine, 3 yaşındaki çocuğa tecavüz, bunları görmüyoruz. Böyle insanlar yetişiyorsa bizim suçumuz, bizim sistemimizden kaynaklanıyor maalesef.

pippabacca.it

Tüm dünyayı üzdüğü gibi Türkiye’yi de üzüyor bize yakışmıyor. Umarım ömür boyu hapis cezası alır da hapiste yaptığının aynısını ona yaparlar.

pippabacca.it