Kategoriler
Gündem

İstanbul otobüsünü seçti (:

Geçtiğimiz gün 25T hattındaki 34 TN 1992 plakalı belediye otobüsüne binen bir çift çok yakın oldukları gerekçesiyle otobüs şoförü tarafından “burası seks otobüsü değil” denilerek uyarıldı, bu haber uyarılan çiftin IETT ye şikayeti ile ortaya çıktı. IETT şikâyetleri ciddiye aldığını hiç sanmıyorum onların ciddiye aldığı tek şiey Kadir Topbaş’ın yani parayı verenin düdüğüdür, gerçek demokrasi olsaydı eğer şoförün maaşı ve otobüsün parasını verenin, düdüğün sahibinin bizim olduğumuzu herkes bilirdi ama biz halk olarak maalesef onu beceremedik o yüzden bizi bu şekilde şey ediyorlar işte.

seks-otobusu1
seks otobüsü ~ bobiler 1


İstanbul otobüsünü seçiyor diye bir kampanya başlatmıştı belediye, renk seçiyorsun 3 renk var hangi renk fazla seçilirse yeni otobüsler o renkte olacakmış(http://www.istanbulotobusrenginiseciyor.com/), bence İstanbul bu en son olayla otobüsünü seçmiş oldu rengi belli oldu, bobiler.org dan bakalım. Burası seks otobüsü değil.

IETT hakkında o kadar çok şikayet var ki saymakla bitmez, hele o halk otobüsleri insanlık dışı bir şey Afrika ülkelerinde bile daha iyi yolculuk edersiniz. Bir taraftan İstanbul kültür başkenti, İstanbul spor başkenti bilmem ne derken bir taraftan bu rezilliği nasıl devam ettiriyorlar diye sormayın onun cevabı çok önce verildi kim verdi yazmayayım polümük olmasın anlayan anladı.

Şu çılgın projelerden biri de otobüslerin gerçekten İstanbul’a yakışır ve her semte aynı yeterlilikte, aynı düzenlilikte otobüsler olmasını sağlamak olmalı, şu çılgın başbakan, İstanbul vekil ve adayları bunu yapmalı, Topbaş ancak lale dikiyor. Bir yere metrobüsü yapacağız deniyor kiralar yükseliyor bu neden acaba, eğer bu artık olmazsa o zaman her şey tamam olacak, insanların haklarını sanki onlara hediye, hibeymiş gibi veriyorlar e bizimkilerde alıyor yani.

Ukrayna’da üstsüz eylemciler ülkelerinde demokrasi olmadığından şikayetçi olmuşlar, ben de görünce dedim ki ulan en güzel varsın demokrasi filan olmasın böyle olsun.

Bağımsız milletvekillerini kapı dışarı edenlere kocaman bir yuh diyorum, bu yaptıkları resmen müdahale tarih bunu yazar. Cezaevinde olan adamlar milletvekili adayı olurken normal zaten şu anda milletvekili olan adamların seçilme haklarını gsap etmişler bu nasıl mantık kardeşim bir defolun gidin şu milletin tepesinden yahu. Bence bu seçimler ertelenmeli, milletvekilleri biraz çalışıp şu barajı %5 e düşürülmeli ve her şey yoluna girmeli yoksa boşa gidecek yine seneler.

SSK’m yok amk. Sigortasız çalışıyorum kaç yıldır, vergi filan veriyorum özel sigortam olmasa boku yemişim. Bir de Allahtan çok çalışkan biriyim para kazanmasını da biliyorum, vallahi hayat zor hele sağlık konuları çok zor bu ülkede Allah kolaylık versin.