Kategoriler
Ivır zıvır

Nutella’nın varisi Pietro Ferrero Bisiklet kazasında öldü

Pietro Ferrero
Pietro Ferrero
Nutella’ın ve Kinder ve Ferrero çikolatalarının üreticisi olan Ferrero Grubu’nun varislerinden olan 48 yaşındaki Pietro Ferrero, iş gezisi için gittiği Güney Afrika’da bisiklete binerken bisikletin takla atması ile yola savrularak hayatını kaybetti. Pietro Ferrero, dünya çapında 38 ticaret şirketi, 18 fabrikası ve yaklaşık 20 binin üzerinde çalışanı bulunan grubun CEO’luğunu, kardeşi Giovanni Ferrero’yla birlikte yürütüyordu.

Güney Afrika’da babası Michele Ferrero ve 30 kişilik tasarım ekibiyle birlikte, Cape Town yakınlarında yeni bir fabrika açacakları söylenmiş.

İtalyan iş dünyası derinden sarsıldı, Dışişleri Bakanı Franco Frattini, “İtalyan sanayisini kaliteli boyuta taşıyan, mükemmellik aramaya devam eden, kendi markasını kabul ettirmek için zor zamanlarda yaratıcılık ve kararlılık gösteren bir işadamını kaybettik” diyerek aileye başsağlığı verdi.

Ferrero chocolate CEO dies in accident

69 YILLIK EFSANE NUTELLA
İtalyan pastacı Pietro Ferrero’nun İkinci Dünya Savaşı sırasında, 1942 yılında formülünü bulduğu Nutella 69 yaşında. Pietro Ferrero, savaşın getirdiği zor günlerde eşi Piera’yla birlikte Alba’daki bir pastaneyi fabrikaya dönüştürmeyi başardı. Ferrero 50 yaşında kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirince bayrağı oğlu Michele devraldı. Oğul Ferrero, yeni ürünler yaratma tutkusu, markalar üzerinde yoğunlaşması sayesinde grubun kaydettiği büyük gelişmenin arkasındaki itici güç oldu. Monaco’da emekliliğini sürdürmeye karar veren Michele Ferrero ise 1997 yılında yönetimi oğulları Pietro ve Giovanni’ye bıraktı. Dünya gıda pazarında ’nutella Kardeşler’ olarak bilinen kardeşler, yakın zamanda Lüksemburg’da Ferrero International şirketini kurmuştu.