Kategoriler
Teknoloji

iPhone’u fare olarak kullanalım

Eskiden bilgisayarı bluetooth bağlantısı ile cep telefonumdan kontrol ediyordum bu özellikle film, TV gibi medya işlemlerinde çok kullanışlıydı. iPod Touch sahibi olduktan sonra cep telefonu ile olandan yüz kat daha kullanışlı bir yol buldum ve onu kullanmaya başladım, artık iPod veya iPhone ile kablosuz ağ üzerinden bilgisayarı kontrol edebiliyorum.
Önceleri ücretli olan Air Mouse isimli uygulamayı kullanıyordum bu içlerindeki en iyi uygulama gerçekten, fakat Logitech tüm özellikleri hemen hemen aynı olan ücretsiz uygulamasını çıkarmış adı “Logitech Touch Mouse Server” şimdi onu kullanıyorum hem jailbreak yapmanıza veya para ödemenize de gerek kalmıyor.

Logitech Touch Mouse Server yazılımını bilgisayarınıza kurun, iPhone veya iPod Touch için uygulamayı cihazınıza App Store dan kurun ve başlayın bu kadar basit. Tamamen ücretsiz(Free) bir uygulamadır başka bir işleme gerek yok, Mac, Xp, Vista ve 7 işletim sistemleri ile çalışıyor.

Yazılımı indirmek için adres: www.logitech.com/index.cfm/494/6367
iPhone için App Store dan logitech terimini aratın.

Aldığım ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz.

İyi haftalar.

  • Çin de aileler internet bağımlısı olan çocuklarını bin dolar karşılığında internet bağımlılığı giderme kamplarına veriyormuş. Bu kamplarda olan sanırım yüzlerce (sayıyı tam tahmin edemedim bir yerde okuyamadım da Çin çok büyük bir ülke) çocuktan bazıları ölmüş, çoğu da kampın pencerelerine bizi kurtarın diye not yazıyormuş.
  • Facebook an itibariyle dünyanın en büyük 3. ülkesiymiş, Çin ve Hindistandan sonra nüfusu en yüksek ülke olurmuş eğer gerçek bir ülke olsaymış.
  • Dünya şu anda vaktinin çoğunu sosyal ağlarda harcıyormuş ve giderek de artıyormuş.

Ve en kötüsü de şu ki; yukardaki 3 haber şaka değil.