Kategoriler
Internet

Facebook için klavye kısayolları

Google Chrome kullanıyorsanız aşağıdaki kısayolları kullanarak Facebook haytınızı(o neyse) kolaylaştırabilirsiniz(sanki). IE için tuş kombinasyonundan sonra enter isimli tuşa Firefox için bu kombinasyonlara ek olarak hemen önce Shift isimli tuşa basmanız gerekir.

Kategoriler
Ivır zıvır

Böceklerle savaşı nasıl kazandım?

Son 2 haftadır evde insanlardan daha çok böcek olduğunu farkettim, ben de böcekler gibi gece gezen türden bir mahluka olduğum için sıkça karşılaşıyorduk öyle ki çoğunluk onlarda olduğu için son zamanlarda onlar benden değil ben onlardan korkar oldum ve hergeçen gün daha irilerini, daha vurdumduymaz tiplerini görmeye başladım.

Kategoriler
Teknoloji

iPhone’u fare olarak kullanalım

Eskiden bilgisayarı bluetooth bağlantısı ile cep telefonumdan kontrol ediyordum bu özellikle film, TV gibi medya işlemlerinde çok kullanışlıydı. iPod Touch sahibi olduktan sonra cep telefonu ile olandan yüz kat daha kullanışlı bir yol buldum ve onu kullanmaya başladım, artık iPod veya iPhone ile kablosuz ağ üzerinden bilgisayarı kontrol edebiliyorum.

Kategoriler
Hayattan

Shakespeare’den

Bir Hint masalına göre, kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür. Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar. Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya baslar. Büyücü bakar ki, ne […]

Kategoriler
Geyik

Erdil Yaşaroğlu ndan birkaç karikatür

Biraz gülelim, eğlenelim diyerekten Erdil Yaşaroğlu’nun çizmiş olduğu karikatürlerden birkaçına bakalım dedim.

Kategoriler
Hayattan

Pakistan’ın fare insanları “chua”lar

Çok ilginç bir şey olması bir yana bu insanların köle olarak kullanılması bu yüzyılda hâlâ köleliğin olması çok acıklı bir olay, insan hakları örgütleri bu durumu dvd film izler gibi izliyor herhalde. Bu insanların görünüşleri, kulaklarının şekli, yüz yapıları, gözlerinin birbirine yakınlığı, ağız ve burunlarının duruşu, fareleri andırıyor, bu yüzden onlara fare insan diyorlar, bu […]

Kategoriler
Geyik

Bobilerden sağ tıklatmaca

Bobiler’le tanışmamış kişicanları bobiler ile tanıştırmayı amaç edinen bu yazımız da “sağ tıklatmaca” başlığı altında düzenlenen monteleme sempozyumuna tüm halkımız davetlidir.