Kategoriler
Internet

Interneti kullanamayan beyinler

Herkes yazmış "internet çöplük değildir" demişler bütün internet spam siteler, saçma forumlar, falanlar filanlarla dolu, kopya bilgiler, kopya fikirler vıdı vıdı…
Hiç birine katılmıyorum bunların hepsi sorunu gösterip vah vah aman internetimiz çöplük olmuş diye yakınıyorlar yani karanlığa küfrediyorlar ve saçma sapan öğüt tarzı ahkamlar kesiyorlar.
Benim mesajım ise kısa ve öz; "İnternet çöplük değildir onu kullanamayan dimağ(insan beyni) çöptür" yani kullanmayı öğren kardeşim.
Bu konuda kimler yazmış:
1 | 2 | 3 | 4 Son olarak şu aramayı kullanabilirsiniz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

Interneti kullanamayan beyinleriçin 5 yanıt

merhaba,

benim bu konudaki yazımın da adresi geçmiş bu yazıda. ben ilgili yazıda internet çöplük değildir dememiştim, internetin çöplük olmaması ve daha verimli kullanılması için tamamen kişisel görüşlerimi aktarmıştım.

"saçma sapan" sözü ağır olmuş çok, sonuçta internet özgür bir ortam olduğuna göre internet hakkında isteyen yorum yapabilir, saçma sapan olduğunu düşündüğünüz yerleri açıklasaydınız daha doğru olurdu.

ayrıca adreslerini verdiğiniz gaxxi buzz'daki yazılar konunun uzmanları tarafından yazılmış oldukça profesyonel yazılardır.

"internet çöplük değildir onu kullanamayan dimağ(insan beyni) çöptür" sözünüze katılıyorum. ve uzmanlara da uzman olmayanlara da saygım var. o yüzden "saçma sapan" şeklindeki ifadenizin yanlış olduğunu düşünüyorum.

yazıdan altta 1, 2, 3, 4 olarak ifade edip bağlantı verdiğiniz yazıların "sorunu gösterip vah vah aman internetimiz çöplük olmuş diye yakınıyorlar yani karanlığa küfrediyorlar ve saçma sapan öğüt tarzı ahkamlar" olduğu anlamı çıkıyor, belki onu kastetmemişsinizdir, bilmiyorum. yazı tam açık değil.

evet interneti olumlu kullananlar öğrenir. kullanamayanlar da öğrenemez. bu kadar basit. güzel gören güzel düşünür.güzel düşünen hayattan lezzet alır. yani bakış açınız ne ise, hangi renk gözlükten bakıyorsanız o şekilde görürsünüz. çanakkaleden selamlar. 🙂

bence gayet güzel bir savunma, ancak şöyle bir gerçek de var. bu çöpler sayesinde gerçek bilgiye erişmenin ne kadar zor olduğunu hepiniz bilirsiniz. bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi… her insandan da interneti mükemmelce kullanmasını öğrenmeyi bekleyemeyiz. onun içindir ki yine de bir dur demek gerekir bu çöplere kanaatimce.