Kategoriler
Internet

İnternet kirliliği

kirlilik

İnternet teknolojisi giderek gelişirken açık kaynak yayıncılığı dediğimiz kavram da kendisini geliştirmeye devam ediyor. Artık insanlar kendi site ya da bloglarını yayınlamayı geçin, kendi televizyonlarını bile kurma noktasına gelmiş durumdalar. Şu anda internet kullanıcılarını önemli ölçüde rahatsız eden bir çöp içerik yoğunluğu mevcut. Ve bu içerik gün geçtikçe çığ gibi artmaya devam ediyor. Bu duruma sebep olan sadece insanların kolay blog ya da site açabilmesi mi acaba?

Tabi ki değil. Web kullanıcıları adsense ve benzeri gelir sistemlerinden kazanılan paraları duydukça bu tarz hit getiren benzer içeriği kullanmakta bir sakınca görmüyorlar. Bunun sonucunda da birbirine benzeyen binlerce blog ve site ortaya çıkıyor. Yani anlayacağınız Dünya'nın sonu çevre kirliliğinden değil, internet kirliliğinden gelecek gibi görünüyor.

Eski wolkanca.com’da İnternet kirliliği veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, İnternet kirliliği için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

İnternet kirliliğiiçin 2 yanıt

işte burada internet kullanıcılarına iş düşüyor, bilinçli kullanıcı olmaları gerek. internetteki her bilgi doğru değildir vs. nasıl okur yazarlık gibi okullarda çocuklara internet okur yazarlığı kültürü verilmesi gerekecek. olur ileride önce batı da sonra biz de belki olmuştur bile bu batıda bilmiyorum. medya okur yazarlığı var ders olarak.

gelinen veya düşülen durumu açıklayan bir yazı olmuş.dürüst olmak gerekirse bazen düşünüyorum bende mi gereksiz bir blogçuyum. bence yazınızda konu aldığınız çöplük siteler içerik kopyalamayla yayın yapan siteler.böyle birşey olmasaydı internet bilgi arşivi ve kaynağı olurdu.