Bildirgec'in "taninmayan" ları

Pilli sitelerinde ve tabii ki Bildirgec de, hesapları iptal edilen üyelerin kullanıcı adları "tanınmayan" olarak kalır. Bu tanınmayanların saysı hiçte az değil, merak ettiğim bu tanınmayanların orada ürettikleri içerikler ( yazı – yorum ) yazanın hesabı silinmesine rağmen orada durmaya devam ediyor ve bu içerikler para kazanmaya devam ediyor, bu gelir nereye gidiyor? Hoş ben cevabı biliyorum ama yine de sorayım dedim. Bir de bu silinen kullanıcıların hesaplarında biriken para, o para hangi vakıfa bağışlanıyor? Çocuk esirgeme kurumuna mı yoksa darulacizedarülaceze‘ye mi bağışlanıyor? Bunun da cevabını biliyorum (: Ama yine sorayım dedim. [örnek]
paralarınızı yemekle meşgulüz
[via]

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Bildirgec'in "taninmayan" larıiçin 20 yanıt

yazdığım yazılardan kazandığım 70 ytl kadar param nereye gittiyse oraya,
üyeliğimi sildikten sonra günlük 5 dolar kazandıran yazımın şuan kaç para kazandırıp belki de 1000lere ulaştığı ve nereye gittiyse oraya

amcamlarımızın cebine…… cukka.. hasan kardeşimize.. oh oh çıtır çıtır 🙂 o yakılan paralar gibi 🙂

sen napıyorsun volkan. günlük 10k tekil hitin var da ve tonla para kazanıyorsunda ziyaretçilerini niye insan yerine koymuyorsun? niye seneliği 100$ olan hosting paketlerinde sürünüyorsun?

dedicated diye birşey var güzelim.

ayrıca kaligrafi anlayışına hasta oldum be canım. paint canavarı wolkanca seni =)

ayrıca "darulacize" değil "darülaceze" . türkçe dahi bilmeyen blog yazarımızı öpüyorum.

yazının temeline destek teşkil etmesi amacıyla verilen örnekteki şahıs bildirgeç te iki kullanıcı hesabına sahipti. bunu da torpilli de zaten herkese duyurdu ve bu hesapların birleştirilmesi talebini iletti.teknik alt yapı buna müsait olmadığından hesapları birleştirilmedi. bu şahsın yeni kullanıcı hesabı x01r dir.yani bu şahıs halen aktif olarak bildirgeç tedir. ben yani tüm bunları yazan ben sade bir bildirgeç üyesiyim.
paralar cukka ediliyordur ,saçılıyordur kimbilir belki de ilik gibi ruslarla çıtırdatılıyordur vs vs bundan bize ne?
alanında tekel olan her zaman istediği türküyü çığırmakta serbesttir.dinleyip dinlememek size kalmış.
blog sahibinin eski bir bildirgeç üyesi olduğu ve malum olay neticesinde üyeliğinin silindiği biliniyor.kafamı kurcalayan kendisinin de hesabının silinmiş olup buna karşın yazılarının silinmemiş olma durumunun diğerlerinin üzerinden gündeme getirilmesi.lütfen derdinizi açıkça dile getirin.deyin ki ey pilli ne oldu benim dönmeye devam eden yazılarımın biriken paralarına!bu kadarcıkta cesaretimiz olsun değil mi?

merak ettiğim ve blog sahibince cevaplanmasını istediğim bir başka konu ise bildirgeç ile ilişiği kesilene kadar toplam kaç dolar kazandığıdır. bu hususta doğruluk ve dürüstlük adına ahkam kesen birinin kayıtsız kalmayıp miktarı belirteceğinden şüphe duymuyorum. yoksa duymalı mıyım? bunu gelecek cevaba bakarak hep beraber anlayacağız.saygılarımla.

haha volkana bir şu verdiğin örnekte seo havalara uçmuş banada sıçramış 🙂 ben bildirgeçe yakışır yazmışım alta tarafada bak en sonda seon var 🙂

@mahir ergun

öncelikle belirteyim pilli veya her neyse o network deki arkadaşların kaba etleri bizim bildiğimiz uzayın en dip noktasına kadar yükselmiş hatta sanırım bizim bilinen galaksimizin dışında bir yerlerde geziniyor. dolayısıyla biz ne desek elbette boş, çünkü galaksiler arası ses geçirmez bir duvar mevcut.

o bahsettiğiniz arkaşın hikayesini okudum. tabii ki onun hikayesine benzeyen yüzlerce kişinin hikayesi var evet onlardan biri de benimdir olabilir. yalnız benim bir farkım var ben üye iken ne düşünüyorsam şimdide aynısını düşünüyorum. zamanında 2002 sanırsam bu tarihte var olan bildirgec üyeliğimi iç etmişlerdi ve sonra bildirgece başka isimle üye olmuş ve bu üyeliğim birleştirilmiş ki buda rica minnet araya adam sokarak oldu (: bir ellerini öpmediğimiz kaldı. neyse işte sonra orada sanki yeni yetmeymişim gibi gösterdiler beni. halbuki ben sene bilmem kaç sıfırdan beri üyeydim zaten o şeye. şimdi gelmiş maval okuyorlar bilip bilmeden.

ha diyeceğim o dur ki ben paranın peşinde falan değilim aslında bir şeyin peşinde de değilim sadece görüldüğü üzere biraz sivri dilliyim ve burada oluşturduğum kendime ait medyamı insanların örnek almasını istiyorum, gidip te orada onun bunun himayesinde veya abi onaylayın noolur diye yalvarmasından sa benim gibi bjurada kafasına göre ona buna sataşmanın keyfini sürsünler 🙂

sanırım 20usd civarı bir param vardı şutlandığımda hesabımda. tam hatırlamıyorum esasında hiç para mara kazanmayı düşünmedim bildirgec te taaa eski yıllardan beri aslında yazı da yazmadım pek. orada olan kişilerin de aslında para kazanmak için orada olmadığını biliyorum. sadece kazanılan paranın miktarının büyük olduğunu biliyorum ve bu orada kilerin sayesinde ama bu parayı yiyienler işte onlar bir gün beni bir gün davet etmediler kumpakıpda paraları yerdekn işte ben ona içerlemiş bir web insanıyım kısaca.

ama üzgünüm yani şu malum video yu burada yayınlamaktan da aslında gerçekten. iyi bir şey yapmadım ama napim elimden kaçtı.

hepinize iyi günler,

ben yurtdisinda yasiyorum ve türk blog dünyasindan tanistigim ilk site bildirgecti. ve ilk ögrendimde bu ortak kazanma mevzusu cok hosuma gitti. hemen blogu reader e ekledim ve ilk günler az cok ilgi ile izledim. bir zaman sonra baktim ki hic takip etmeme gerek yok. mesela smashingmagazine i zaten takip ediyorum. ve orda cikan her haberi kendileride haber yapip ordan isitip tekrar sunuyorlar. normalde bloglarda bir konu görünce ve sonra o blog a girip tekrar o konu üzerinde arama yapinci hemen o haberi buluyorsun. ama bildirgecte öyle değil. her haberde nerdeyse ayni etiketler var. ne anladim ben bundan?

video o mevzusunu yeni duydum ve hemen aradim buldum ve izledim. ilginc, eğer pilli ciler bir yandan yazip, diger yandan tikliyorlarsa bes para etmezler.

zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış. yoksa elinimi=))

adaşım gökhan evet pillideki reklamaların %70ine pilli yöneticileri tıklıyor ve hala niye adsenseden banlanmadık diyolar pişkin pişkin. bildirgeçteki yazılara dikkat edersen yabancı bir sitede bir yazı yayınlanır o yazı türkçeye çevrilip bildirgeçte yayınlanır.tercüme sitesi gibi 🙂

beğenmeyen okumaz, bakmaz. bu kadar tartışacak ne var anlamıyorum. amme hizmeti yapmıyorlar herhalde, kazanacaklar da yiyecekler de… keşke sizler de böyle fikirler üretebilseydiniz.

bu sataşmaların, tartışmaların sonu gelmez. görüyorum hemen herkeste bir kuyruk acısı var pilli ile ilgili. sizlere cüneyd suavi'nin derlemesi ile göndermede bulunuyorum. anlayan anlar zaten.

" artık seninle dost olamayız canısı
zira, bende kuyruk,sende evlat acısı "

yaa bildirgeç gibi iğrenç bir siteye nasıl hammallık ediyorlar anlamış değilim. bir de gecip insanlar karşısına salak salak konuşuyorlar. üstelik yazılanların çoğu da abuk subuk…neyse alan razı satan razı ne yapalım….

klasik pilli tavrıdır. sıkıldığı zaman üye uçurmak. emeğin üzerine konmak. üye olurken bunların hepsini bilerek okuyarak imza attınız denir ama ne kadar etiktir tartışılır …