Kategoriler
Tech

Metrolara internet geldi

#Metrodaİnternetİstiyoruz kampanyası işe yaradı ve İstanbul metrolarında artık kesintisiz internet bağlantısı var.

Geçen yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız’ın gündeme getirdiği ve #Metrodaİnternetİstiyoruz hastag ile kampanya haline getirip herkesin duymasını sağladığımız girişim işe yaradı.

Elbette siyasi birkaç saçmalık olmuşmuş ancak sonuç olarak önemli olan vatandaşın artık metrolar içerisinde kesintisiz internet bağlantısının olması.

Bildiğim kadarıyla gibi 2005 yılında Londra’da gerçekleşen terör eylemleri(7/7) sonrası UK’da metrolarda internet bağlantısının yasaklanması gündeme gelmiş ve bu yasak UK’da sanıyorum 5-6 ay sürmüştü, Türkiye’deki akıllılar da o dönem önlem alalım diye yasağı getirmiş ve metro istasyon ve araçlardan internet bağlantıları yasaklanmış üzerine telefon görüşmeleri de yapılamamaktaydı(sanırım sadece arama yapılabiliyor emin değilim).

Dün itibariyle Taylan bey sayesinde ve bizim de desteklememiz ile İstanbul metrolarında artık vatandaşın internet bağlantısı kesilmeyecek. Telefon aramaları konusunda bir bilgi yok.

Gördüğünüz gibi güvenlik gerekçesiyle en temel haklar çok basit yasaklanabilmektedir ancak hakların geri alınımı oldukça zor olmaktadır, bu hepimiz için örnek olmalıdır ve haklarımıza sahip çıkmalıyız. Ayrıca boomerların hâlâ yönetimde etkin olduğu düşünüldüğünde internetin “temel ihtiyaç” olduğu gerçeğini yılmadan, yorulmadan dile getirmeye devam etmeliyiz.

Bugün İstanbullular metroda interneti ücretsiz kullanmaya başladı.
Sevgili İstanbullular, Şu an itibariyle metromuzun M2 hattında İnternet açıldı! Diğer hatlarda da yatırım planları çerçevesinde önümüzdeki zamanda açılacak. Başta Sn. @ekrem_imamoglu olmak üzere, değerli meclisimiz, @ibbiyiparti grubumuz ve tüm emeği geçenlere teşekkürler.
Metrodaİnternetİstiyoruz: İnternetçi Abi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız İstanbul’da metrolarda internet bağlantısının olmadığından yakınarak #Metrodaİnternetİstiyoruz hareketi başlattı.

Her şey her yerde güzel olsun!

“Sayende her şey güzel olacak ağabey!” 16 Nisan 2019 Fatih Portakal ile FOX Ana Haber
SosyalMedyamaDokunma 💪🏻: İktidarın sosyal medya üzerine uygulayacağı sansürcü bazı şeylere karşı bir kampanya veya eylem.

Yazıyı biraz hızlı yazdım, eksikler ve hatalarım için özür dilerim. TL yani paramızın düşüşünü takip ediyorum her dakika düşüyor ve her 20-25 nefes alıp verişimizde fakirleşiyoruz. Affınıza sığınarak böyle işin ben … .. .. . .. . demek istiyorum.