Kategoriler
Hayattan Konuk Yazar

Harbin Buz Festivali // Çin

Snow Ice Festival HarbinHarbin Çin'in kuzey doğusunda Heilongjian eyaletinin başkentidir. Dünyadaki kar ve buz kültürleri arasında yer almaktadır. Kışın Sibirya'dan gelen soğukların etkisi altında kalan kente sıcaklık -16 ile -38 arasında seyreder. Yazın en yüksek sıcaklık derecesi ise 21 dereceyi bulur.

Hollandalı Alex'in beraber Harbin'e gidelim demesi ile başladı herşey, anlatıyordu kendisi 1963 ten beri her sene bu buz festivali yapılıyormuş. Kafaya koyduk gidecektik bu buzdan kente, tabi final sınavları tarihinden haberimiz yoktu. Hollandalı bunları sadece bana değil birçok kişiyle paylaşmış, bir baktım Amerikalı Frenk'le birlikte bir seyahat şirketinden tur satın almışlar.

Ben kendi seyahatlerimi kendim organize ederim, bizde kameraman arkadaş ile tur için organizasyona başladık. Hem Harbin'e gidiceğiz hem de Harbin'de Çin Günlüğü TV için çekim yapacaktık. İşte o zaman fark ettik ki, Harbin Buz Festivali'nin başladığı 5 ocakta bizim final haftasıymış, bizi ekerek seyahat şirketinden tur alan arkadaşlara da durumu bildirdik. Biz gidemedik, onların da seyahat şirketi turlarını iptal etmedi bir sonraki haftaya erteledi.

Bir dahaki sene gidebilirsek Harbin buz festivaline, Harbin buz festivalinin açılışında Çin Günlüğü TV izleyenleri için program da yapacağız.

Sağlıcakla.

Flickr Search

Yavuz Selim Şen.
Çin Günlüğü Televidyon.

Eski wolkanca.com’da Harbin Buz Festivali // Çin veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Harbin Buz Festivali // Çin için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.