Kategoriler
Konuk Yazar

Kadınlarla erkekler arasındaki farklar

Başak, Ayşe, Zeynep ve Özlem birlikte yemeğe çıktıklarında birbirlerine Başak, Ayşe, Zeynep ve Özlem diye hitap ederler. Ama eğer yemeğe çıkanlar Kerim, Ozan, Cenk ve Emre ise birbirlerine; “Taş kafa”, “Godzilla”, “Armut” ve “Sibop” dediklerini fark edersiniz. (erkekler takma isim kullanır)

Dışarıda yemek yemeğe çıktıysanız hesap geldiğinde Kerim, Ozan, Cenk ve Emre, 5’er milyon koyarlar (hesap 15 milyon tutmuşsa bile). Kimse para üstü istemez. Kizlarsa hesap makinalarını çıkarırlar.

Bir erkeğin banyosunda beş temel ihtiyaç malzemesi vardır: Dişfirçası, traş kremi, traş makinasi, sabun ve bir otelden yürütülmüş bir havlu. Bir kadının banyodaki temel ihtiyaç malzemeleri sayısı ise ortalama 437’dir. Bir erkek bunların çoğunun adını bile bilmez.

Kadın, ihtiyaç duyduğu şeylerin bir listesini çıkarır ve sadece bunları satın alır. Erkekse buzdolabında yarım bir limon ve bir şişe soda kalana kadar bekler. Markete gittiğindeyse güzel görünen her şeyi alır.

Kadın ise giderken üzerine Yargıcı‘dan aldığı takımını, ayaklarına da Reebok ayakkabılarını geçirir. İş ayakkabılarını ise bir Marks&Spencer torbasına koyar. İşyerine geldiğinde ayakkabılarını değiştirir. Beş dakika sonra o topuklu ayakkabılardan da kurtulur. Nasıl olsa masanın altından bir şey gözükmez. Bir erkek ise aynı ayakkabıları bir ay boyunca giyer.

Kadınlar kedileri sever. Erkekler kedileri sevdiklerini söylerler ve etrafta kadın yoksa onları tekmelerler.

Bir kadın alişverişe giderken, çiçekleri sularken, çöpü boşaltırken, telefona cevap verirken, kitap okurken, mail alıirken bile giyimine dikkat eder. Bir erkekse sadece düğünlerde iyi giyinir.

Bir kadın iki günde bir çamaşır yıkar. Bir erkek ancak giyecek birşeyi kalmadığında çamaşırlarını makineye atar.

Bir kadın çocukları hakkında her şeyi bilir; disçi randevularını, maç tarihlerini, arkadaşlarını, en sevdiği yiyecekleri, gizli korkularını, umutlarını ve hayallerini… Bir erkekse evin içinde kısa boylu birilerinin dolaştığını hayal meyal hatırlar.

NE KADAR BULUNMAZ BİR YARATIGIZ KAHRETSİN 🙂 )

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

🙂 bu gün amma çok kadın üstüme üstüme geldi.

karaköydeyim galata köprüsünden eminönüne geçiyorum tam 9-10 tan dişi ile göz göze geldim ya ben çok seksi bir günümdeydim yada bişiler vardı bu gün bende herhalde öyle yicek gibi bakıyolardı ulan noluyo dedim korkmaya başladım hemen evlenmem lazım. 🙂 sevim evlen benimle diye bir site açacam aynı şunun gibi.

😀 eh işte ne onlar biz anlar ne de biz onları. zaten anlasaydık bu kadar tutku olur muydu onuda bılemıyorum. hanı derler ya davulun sesi uzaktan hoş gelir 😀