Kategoriler
Hayattan

Giymediğiniz giyisileri ne yapıyorsunuz?

Bu akşam blogumun iletişim formundan gelen mesajların arasında Şırnakta hem emniyet mensubu hemde Şırnak Atatürk ilköğretim okulu aile birliği başkanı olan Hüseyin bey'in mesajını okudum ve bir an odamda gözlerimi kapadım kendimi orada Şırnakta bir eğitmen ya da öğrenci yerine koydum. Evet bizler bu ülkenin kaynaklarından faydalanan vatandaşlar olarak ülkemizin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine sorumluyuz ve yardımlaşmak zorundayız. Eğer elhamdrülllah müslümanız diyorsak, komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir der bir hadiste. Bizlerde ülkemizde tüm zor şartlara rağmen bu ülkeye yararlı bireyler yetiştirmeye çalışan okullarımıza, öğretmen ve eğitmenlerimize bu savaşlarında yardım etmeliyiz.

Bilinizki biz ülke olarak toptan bir kalkınma ve refah elde edemezsek hiç bir zaman huzur bulamayacağız, eğer bizler ülkemizin dört bir tarafına aynı şartlarda eğitim, aynı şartlarda insan hakları, aynı şartlarda yaşam standartı getiremezsek hiç bir zaman gelişmiş bir ülke olamayacağız. Sizler ülkeyi idare eden adamlar kendi ceplerinizi doldurmaya uğraşa durun bir gün gelir bu zorluklarda eğitim göremeyen çocuklar sizlere sorarlar bizlere eğitim alma olanağı sunmadınız diye ve o gün sizin ceplerinizdeki paralar para etmez.
Arkadaşlar eğer şu anda evde veya iş yerinde bilgisayarın başında huzur içinde oturuyorsanız halinize şükredin ve aşağıda Hüseyin beyin yazdıklarını okuyun daha sonra benim gibi gözlerinizi kapayıp bir an için kendinizi oradaki çocukların ve eğitmenlerin yerine koyun.

hüseyin kurşun gönderdi:
ben şırnak merkezde bulunan Atatürk ilköğretim okulu okul aile birliği
başkanıyım, ayrıca emniyet mensubu (polis m emuru) olarak görev
yapmaktayım okulumuzun bazı ihtiyaçlarını kendi imkamlarımızla gidermeye çalıytısamda bazı konularda yardımlarınza ihtiyacım vardır.
Örneğin okulumuza 20 adet bilgisayar, kütüphaneye ve labaratuar malzemesine ihtiyacımız vardır. Okulumuz Şırnak ilinin en eski okuludur.
Öğrencilerimiz daha iyi bir eğitim alması ve bu öğrencilerimizin vatana ve milletimize yararlı bir evlat olması için gerekli yardımlarınızı bekliyoruz. okulumuzda maddi durumu çok kötü olup okumakta dahi zorluk çeken kız ve erkek öğrencilerimiz mevcuttur. Bu öğrencilerimize giysi yardımında da bulunursanız minnettar oluruz.

Yardımda bulunmak isteyen arkadaşlar bana konusu “Atatürk ilköğretim okulu” olan bir e-posta(patron@wolkanca.com) ile ya da iletişim formundan ulaşabilirler, veya direk Hüseyin bey'e huseyinkursun@mynet.com mail adresinden ulaşabilirler.
sevgi, saygı ve esenlikler.

Eski wolkanca.com’da Giymediğiniz giyisileri ne yapıyorsunuz? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Giymediğiniz giyisileri ne yapıyorsunuz? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

eski ve kullanılmış giysilerinizi bu çocuklara vermeyin. iki parça yeni elbise almak kimseyi zorlamaz 😉

bu yazına istinaden hemen huseyin bey'e bir email attım. iki aydır yürüttüğüm proje doğrultusunda 2.el kıyafet, ayakkabı, oyuncak, kitap vb.toplayıp doguya gonderiyorum.
2 ay icerisinde üç ile (van. batman, şırnak) toplam 1100 adetin uzerinde giysi vb.gitti.

huseyin bey bana yanıt verirse en kısa zamanda oraya da birkac koli giysi, ayakkabı, oyuncak, kitap, ansiklopedi vb.gonderecegim. hatta halihazırda elimde olan yuzlerce esyayı bana yarına kadar haber verdiği takdirde hemen salı günü onalra gonderecegim.

tesadufen onlara ulasmama yardımcı oldugun icin tesekkur ederim. www.arzu74.blogcu.com adresinden projemle ilgili gelismelere gozatabilirsin.

hep iyi haberler yazabilmen dilegiyle…

sayın volkan yılmaz;
göndermiş olduğum maili yayınlamanız ve ülkemizin değerli insanlarından ilimiz çocuklarına yardım sözü gelmesi başta okulumuz öğrencileri olmak üzere ben ve değerli okulumuz yöneticilerini memnum etmiştir.
arzu hanım'ın sitenizdeki yazısını okudum.kendileri bana mail attıklarını belirtmiş olduklarından mailimi kontrol ettiğimde iletisinin gelmediğini tespit ettim.sitelerine girdiğimde ise kendisine ait mail adresi bulamadım. arzu hanım'a ulaşamadığım için kendilerine bilgi vermenizi istiyorum. adresimiz:hüseyin kursun atatürk ilköğretim okulu okul aile birliği başkanı şırnak tel:05053147601( tekrar siz değerli yardımsever insanlara teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum)

sayın volkan yılmaz

göndermiş olduğum maillere bugüne kadar herhangi bir cevap gelmedi.dış ülkelerde deprem gibi felaketler olduğu zaman her türlü maddi ve manevi yardımda bulunan halkımızın bu konuda neden duyarsız kaldığını halen anlayamadım. ülkemiz çocuklarına güzel gelecek bırakmak için onların yetiştirilmesi,vatanımıza ve milletimize faydalı birer insan olabilmeleri için çok değerli öğretmenlerimiz canla başla bu zor şartlar altında görevlerini fazlasıyla yerine getirmektedirler. ancak insan psikolojisi düşünüldüğünde;yardım edilmesi talebinde bulunduğumuz sevgi ve ilgiye muhtaç olan çocuklarımızın ayaklarında ayakkabıları olmadığı,üzerlerinde onları kış soğuğundan koruyacak kıyafetleri olmadığı halde onlarda eğitimleri için sanırım kendi üzerlerine düşün vazifeyi fazlasıyla yerine getiriyorlar. ülkemiz çocuklarının zor şartlar altındaki heveslerini gördükçe onlara daha iyi imkanların sunulabileceğini düşünüyorum. ve biliyorumki ülkemizde bu yardımları yapacak değerli insanların olduğu düşünüldüğünde,mesajların yerine ulaşmadığından bu yardımlarında gelmediği kanaatindeyim.saygılarımla.
hüseyin kursun

atatürk ilköğretim okuluna biz de okulca yardım göndermek istiyoruz.onlara ulaşmamızı sağladığı için teşekkür ederiz.teknolojiyi bu yönde kullanmak güzel. adres olarak atatürk ilköğret.okulu şırnak yeterli mi?

sayın volkan yılmaz;
yazmış olduğunuz meil lere ayşe güncan hanfendiden yardım sösüzü almak çok güzel bir duygu okulumuzda ki müdür yardımcılarımız ve daha çokta öğrencilerimizi sevindirmektedir. ayşe güncan hanıma şimdiden ne kadar teşekkür etsek azdır.fakat halan okulumuza her hangi bir yardım gelmemiştir.halen kendi imkanlarımızla öğrencilerimizin iyi yetiştirme çabasında hizmet etmekteyiz. bu evlatlar hepimizin evladı. sizin yapmış olduğunuz yorumlar içinde ayrıca ne kadar teşekkür etsek azdır. ayşe hanımın benimle irtibata geçmesi için yardımcı olursanız size ve ekibinize minnetdar oluruz. simdiden ilgi ve alakanıza teşekkür eder saygılar sunarım.okul adresimiz atatürk ilköğretim okulu şırnak tel:05053147601 tel:05437892178

hüseyin kursun
okul aile birliği başkanı

sayın volkan yılmaz
her ne hikmetse bu güne kadar okulumuza her hangi bir yardım gelmedi nedendir bilemiyorum. biz yabancı bir ülkede yaşamıyoruz burasıda türkiye cumhuriyetinin bayrazının dalgalandızı vatanımızın parçasıdır yardım edecek vatandaşlarımızdan şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla