Kategoriler
Hayattan

Giymediğiniz giyisileri ne yapıyorsunuz?

Bu akşam blogumun iletişim formundan gelen mesajların arasında Şırnakta hem emniyet mensubu hemde Şırnak Atatürk ilköğretim okulu aile birliği başkanı olan Hüseyin bey’in mesajını okudum ve bir an odamda gözlerimi kapadım kendimi orada Şırnakta bir eğitmen ya da öğrenci yerine koydum. Evet bizler bu ülkenin kaynaklarından faydalanan vatandaşlar olarak ülkemizin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine sorumluyuz ve yardımlaşmak zorundayız. Eğer elhamdrülllah müslümanız diyorsak, komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir der bir hadiste. Bizlerde ülkemizde tüm zor şartlara rağmen bu ülkeye yararlı bireyler yetiştirmeye çalışan okullarımıza, öğretmen ve eğitmenlerimize bu savaşlarında yardım etmeliyiz.

Bilinizki biz ülke olarak toptan bir kalkınma ve refah elde edemezsek hiç bir zaman huzur bulamayacağız, eğer bizler ülkemizin dört bir tarafına aynı şartlarda eğitim, aynı şartlarda insan hakları, aynı şartlarda yaşam standartı getiremezsek hiç bir zaman gelişmiş bir ülke olamayacağız. Sizler ülkeyi idare eden adamlar kendi ceplerinizi doldurmaya uğraşa durun bir gün gelir bu zorluklarda eğitim göremeyen çocuklar sizlere sorarlar bizlere eğitim alma olanağı sunmadınız diye ve o gün sizin ceplerinizdeki paralar para etmez.
Arkadaşlar eğer şu anda evde veya iş yerinde bilgisayarın başında huzur içinde oturuyorsanız halinize şükredin ve aşağıda Hüseyin beyin yazdıklarını okuyun daha sonra benim gibi gözlerinizi kapayıp bir an için kendinizi oradaki çocukların ve eğitmenlerin yerine koyun.

hüseyin kurşun gönderdi:
ben şırnak merkezde bulunan Atatürk ilköğretim okulu okul aile birliği
başkanıyım, ayrıca emniyet mensubu (polis m emuru) olarak görev
yapmaktayım okulumuzun bazı ihtiyaçlarını kendi imkamlarımızla gidermeye çalıytısamda bazı konularda yardımlarınza ihtiyacım vardır.
Örneğin okulumuza 20 adet bilgisayar, kütüphaneye ve labaratuar malzemesine ihtiyacımız vardır. Okulumuz Şırnak ilinin en eski okuludur.
Öğrencilerimiz daha iyi bir eğitim alması ve bu öğrencilerimizin vatana ve milletimize yararlı bir evlat olması için gerekli yardımlarınızı bekliyoruz. okulumuzda maddi durumu çok kötü olup okumakta dahi zorluk çeken kız ve erkek öğrencilerimiz mevcuttur. Bu öğrencilerimize giysi yardımında da bulunursanız minnettar oluruz.

Yardımda bulunmak isteyen arkadaşlar bana konusu “Atatürk ilköğretim okulu” olan bir e-posta(patron@wolkanca.com) ile ya da iletişim formundan ulaşabilirler, veya direk Hüseyin bey’e huseyinkursun@mynet.com mail adresinden ulaşabilirler.
sevgi, saygı ve esenlikler.