Kategoriler
Tech

Webde işinize yarayacak 10 gizli URL

Webde bazı URL’leri kolay erişmek için favorilerinize ekliyorsunuzdur, bu paylaştığım URL’leri de favorilerinize eklemek isteyeceksiniz.

Muhtemelen kolay erişim için favori sitelerinize yer işareti koymaya alışkınsınız, ancak web, sosyal ağlarınızdan e-posta kutunuza aşina olduğunuz en iyi etki alanlarından çok daha derine iner, elinizin altında doğru URL’ye sahip olmak, atlamanızı sağlayabilir ihtiyaç duyduğunuz sayfanın, özelliğin, ayarın veya aramanın içine.

İşte en yararlı olanlardan 10’u.

Gmail’de önemli olarak işaretlenen e-postalarınızı okumak

Doğrudan gelen kutunuzda önemli olarak işaretlenen iletilere görmek için yukarıdaki URL’yi tarayıcınızın adres çubuğuna girin (bu arada, başka bir numara için “0” değerini değiştirirseniz, yapılandırdığınız tüm Gmail hesapları arasında geçiş yapabilirsiniz). Kaydetmeyi denemek isteyebileceğiniz diğer Gmail kısayolları, sizi doğrudan taslaklarınıza veya yıldızlı e-postalarınıza götüren kısayollardır.

Netflix önerilerinizi düzeltme

Son zamanlarda Stranger Things’in kaç bölümünün üzerinden geçtiniz? Bu URL size söyleyecek ve belki de önerilerinizin neden bu kadar karışık olduğunu size söyleyecektir. İzlediğiniz bir şeyin gelecekte size neyin tavsiye edileceğini etkilemesini istemiyorsanız, sağdaki çarpı simgesine tıklayın. Derecelendirdiğiniz başlıkları görmek için Derecelendirme’yi tıklayın.

Uygulamaların Facebook ile olan bağlantısını kesmek

Facebook 3. parti uygulamalarına izin verdiyseniz bu güvenlik için sorun olabilir. Bu URL’yi kaydettiğinizde veya elinizin altında tutun ve iş çok daha kolay, sizi menüye göz atmanıza gerek kalmadan doğrudan uygulamaların bağlantısını kesmek için sayfaya götürür.

Dropbox’ınızdan silinen dosyaları kurtarma

Dropbox’ınızın içinde gerçekten ihtiyacınız olduğuna karar verdiğiniz bir dosyayı mı sildiniz? Bu web bağlantısı, son 30 gün içinde silinen dosyaları listeler. Bir dosyayı dijital ölümden geri getirmek istiyorsanız, üzerine tıklayın, ardından Geri Yükle’ye tıklayın. Kolay erişim için kaydetmek isteyebileceğiniz diğer yararlı Dropbox URL’leri, paylaşılan dosyalar ve dosya istekleridir.

Tüm Google sesli aramalarınızı görmek

Kullanıcı verilerinden bahsetmişken, Google, Google’a ne kadar güvendiğinize bağlı olarak pek memnun olmayabileceğiniz çok büyük bir kısmını arşivinde tutar. Google Home hoparlörü veya her neyse seçeneğini tıklayın, hatta sağdaki Oynat düğmeleriyle çalmalarını bile sağlayabilirsiniz. İlgili URL budur.

Spotify’dan silinen çalma listelerini geri yükleme

Çok fazla ziyaret etmeyebilirsin, ancak Spotify’ın oturum açıp hesap bilgilerinizi kontrol edebileceğiniz bir web sitesi var. Sitedeki diğer özelliklerden biri, yakın zamanda sildiğiniz çalma listelerini kurtarma fırsatıdır: İlgili çalma listesinin yanındaki Geri Yükle’ye tıklayın ve melodilerin akmasını sağlayın. Kayıtlı çevrimdışı cihazlarınızı ve bildirim ayarlarınızı da görebilirsiniz.

Twitter’ın İyileştirilmesi

Gerçekten sevdiğiniz kişilerin daha kısa bir listesini oluşturarak ve ardından ana Twitter yer işaretinizi bu yeni, daha kısa olanla değiştirerek ana Twitter zaman çizelgenizin girdabından kurtulun . Bu numara, herkese açık olmaları koşuluyla, doğrudan diğer kişilerin listelerine atlamak için de kullanılabilir. Ayrıca, doğrudan Twitter bildirimlerinize, anlarınıza veya beğendiğiniz tweetlere bakabilirsiniz.

En sevdiğiniz Instagram etiketlerini görüntüleme

Instagram, şimdi de web’de de var eğer fark etmediyseniz, Hikayeler, mesajlar ve her şeyi ile. Bunu kendi yararınıza kullanmanın yollarından biri, ister yerel şehriniz isterse en sevdiğiniz köpek türü olsun, bu URL’yi kullanarak istediğiniz herhangi bir Instagram etiketine hızlı bir şekilde bağlanmaktır. Instagram için yer işareti koymaya değer diğer URL’ler; hesabınızdaki kayıtlı gönderilerinizi ve etkinliklerinizi görebilirsiniz.

Sıradaki YouTube videolarınızı izlemek

YouTube hesabınızda yerleşik olarak bulunan Daha Sonra İzle oynatma listesine bu URL’den erişilebilir (bu listeye bir şey eklemek için, artı düğmesini ve ardından herhangi bir videonun altında Daha Sonra İzle’yi tıklayın ). Aslında, herhangi bir YouTube oynatma listesine doğrudan bağlantı kurabilirsiniz, ancak URL’ler genellikle oldukça karışıktır. Diğer kullanım yer imleri, YouTube geçmişiniz ve aboneliklerinizdir.

Google Haritalar’da bulunduğunuz her yere göz atmak

Bu listede birkaç Google web uygulamasını öne çıkardık, ancak gerçek şu ki Google bu çevrimiçi uygulama işini şu anda herkesten daha iyi yapıyor. bu URL, sizi doğrudan Google Haritalar’da kaydedilen tüm hareketlerinizin bir kaydı olan Google Haritalar Zaman Çizelgenize götürür (uygulamanın bu tür bilgilere erişmesine izin veriyorsanız). Ayrıca Google Haritalar katkılarınızı da görebilirsiniz.