Kategoriler
Teknoloji

Football Manager 2008 geliyor: uykusuz gecelerle

Merakla beklenen Football Manager 2008, Sports Interactive tarafından açıklandı. Aralık ayında Football Manager severler yepyeni oyunlarına kavuşacaklar.

https://www.youtube.com/watch?v=QTatYXbStEA
Ekran görüntüleri ve oyuna eklenen yeni özellikler şu şekilde; Sports Interactive yepyeni özelliklerin eklendiği daha geliştirilmiş maç motoruyla sabırsızlıkla beklediğimiz Football Manager serilerinin yeni versiyonu Football Manager 2008´i duyurdu. Tahmini olarak Aralık ayından önce çıkması beklenen oyun, ön sipariş ile alınabilecek.(Siparişler alınmaya başlandığı andan itibaren sitemizden duyurulacaktır) Oyuna yepyeni özellikler eklenirken, tüm dünya üzerinde ki kulüp kadroları son güncel halini alacak. Günümüz dünya futboluna en iyi şekilde uyarlanan, dünyanın bir numaralı menajerlik simülasyonu olma özelliğini taşıyan Football Manager 2008 versiyonu Sports Interactive imzasıyla gelenek halini alarak yine elimize ulaşacak.

screen11.jpg screen12.jpg screen13.jpg screen14.jpgscreen15.jpg screen16.jpg screen21.jpg screen22.jpg screen23.jpg screen24.jpg screen25.jpg screen26.jpgscreen30.jpg screen29.jpg screen28.jpg screen27.jpg screen20.jpg screen19.jpg screen18.jpg screen17.jpg screen10.jpg screen09.jpg screen08.jpg screen07.jpg screen01.jpg screen02.jpg screen03.jpg screen04.jpg screen05.jpg screen06.jpg

Oyun teması, geçtiğimiz aylarda açıklanan Football Manager Live tarzında ve sade bir yapıya sahip. Kullanımı daha kolay bir yönetim menüsüne sahip yeni oyun için çalışmalar halen devam etmekte. Oyun yazılımı dışında, oynanabilir liglerin araştırmalarıda son sürat devam etmekte. Bu ligler arasında bundan 8 yıl önce oyunda yer almasını sağladığımız Türkiye ligleri araştırma çalışmalarıda aralıksız sürmekte. 2008’de Olacak Yenilikler:

Football Manager 2008, Sports Interactive tarafından hazırlanan futbol simulasyon oyunu Football Manager için çıkartılmış olan son versiyon. Yepyeni özellikleri ile gelen oyunda; yeni kurallar, daha geliştirilmiş maç motoru bizlerle.

Football Manager, İngilizler’in bayramı Christmas’ta daha fazla yeni özellik daha fazla keyif verici biçimde geri dönüyor. Football Manager 2008, Sports Interactive tarafından hazırlandı ve PC/Mac versiyonu Aralık ayında geliyor. Futbol severlerin destekledikleri kulüpleri veya daha fazlası ile kendilerini bu sanal dünya içerisinde harika bir menajer yapabilecekleri dünya üzerindeki en iyi işlerden birisi olan oyunun adı Football Manager. Büyük, akıcı ve daha fazla detay içeren Football Manager 2008 yeni özellikleri daha fazla, sizleri oyuna dahada bağlayacak.

 • Transfer Market Kulübünüz için tüm mevcut transfer ve kiralama tekliflerinizi yönetebileceğiniz yeni sistem. Gelir ve giderlerinizi görebileceğiniz arayüz, tekliflerinizden kabul edilenler ve red edilenler arasında kolaylıkla işlem yapabileceğiniz karşılaştırma imkanları.
 • Finans Sistemi Yenilendi SI, Football Manager 2008 ile birlikte modern futbol dünyasında yaşanılan değişimleri oyuna yansıttı. Artık daha fazla bilgi edinmek mümkün. Sezonluk bilet gelirleri, maç günü bilet satış haberleri, yatırım fonları, geliştirilmiş sponsor anlaşmaları, maç öncesi galibiyet primi verebilme, maaş ve transfer bütçeleri için daha fazla fon sağlama imkanı ile idealinizdeki kadroyu oluşturmaya yardım edecek özellikler bunlardan bazıları..
 • Ulusal Takım Yönetimi Football Manager 2008 ile birlikte ulusal takım yönetimi tamamen değişti. Medya sistemi sınırlandırılmadı ve daha geliştirildi, oyuncuların ulusal takımlardan emekli olması, oyuncu etkileşimi, ulusal gözetmenler, kaptan seçimi ve oyuncuların kulübü ve ulusal takımlarındaki moralleri ayrıldı.
 • Maç Akışı En büyük değişiklik maç günlerinde oldu. Sports Interactive tarafından oyuna yansıtılan 2D maç izleme özelliği tanıyan değişik sonrası yapılan bu yenilikler maç akışını apayrı bir atmosfere büründürüyor. Maç ön izlenimi, takım konuşmaları, rakip takım oyuncuları üzerinde etkileşim, maçın tamamı, ilk yarısı ve sonrası artık birbiri ile daha etkileşim içerisinde olacak ve akıcılık artacak biçimde yenilendi. Taktik değiştirmek için duraksamak zorunda değilsiniz ve ufak bir radar sayesinde taktik değiştirirken oyundan kopmayacaksınız ve oyunla iletişiminiz kesilmeyecek
 • Güven Takımı yönetirken, kulüp yönetimi ve taraftarların üzerinde nasıl bir etki bıraktığınızı görmenizi sağlayan bu özellik yenilendi. Mevcut durumunuza göre taraftar ve kulüp yönetiminin düşüncelerini görebileceksiniz. Ayrıca finans yönetiminiz ve attırdığınız imzalar sonrası düşünceleri görmenize imkan sağlayacak.
 • Kolay Kullanım Daha sade bir tema ve yepyeni ayarlanan sistemle oyunun herhangi bir alanında yardım alma imkanı, yeni not tutma sistemi, daha kullanımı kolaylaştırılan yönetim menüsü ve düğme yerleşimi. Yeni eklenen takvim sistemi ve kolay takım yönetimi ile koç raporlarını almak çok basit. Artık bir sezon boyunca tüm önemli tarihleri görebileceksiniz.
 • Taraftar Günleri Kulüp yönetimi, taraftar sayılarından memnun olmadığı dönemlerde özel taraftar günleri veya onlar için özel maçlar düzenleyebilecek veya muhtemel taraftar kayıplarını bir şekilde çözmek isteyecek. Bunların etkileri uzun dönemde taraftar sayılarına yansıyacak.
 • Ödüller Oyun içerisindeki ödül sistemi baştan sona elden geçirildi. Sadece mevcut ödüller yenilenmedi bunlara yenileride eklendi. “Avrupa Altın Ayakkabı” ve “En iyi 11” gibi. Ayrıca kulüp ve ulusal takımlar için tüm zamanların en iyi ilk 11’i (oyunda ki zaman dilimi) belirlenecek.
 • Maç Motoru Geliştirildi Maç motorunda müthiş geliştirme yapıldı. Ray Houghton’un dahiane futbol bilgisinden yararlanıldı ve gerçek hayattan menajerlerden destek alındı. Tüm bunlar dünyanın en mükemmel ve bir numaralı futbol yönetim simulasyonu Football Manager için yapıldı. Sezon başlamadan önce menajerler oynatacakları taktiğe bağlı kalarak saha boyutlarını ayarlayabilecekler.
 • Genişletilmiş Medya Önceki versiyonlarından daha fazla medya etkileşimi FM 2008’de olacak. Daha fazla detaylandırılmış medya ve yeni organize haber sistemi ile tüm liglerde yaşanılan önemli gelişmeleri kolay bulma imkanına sahip olacaksınız.
 • Yeniden Oluşturulabilir Oyuncu Resimleri FaceGen teknolojisi kullanılarak, sizleri oyuna daha fazla bağlamak amacıyla tüm yeniden oluşan oyuncuların bir resmi olacak. Oyuncuların yüzlerini bu teknoloji sayesinde görebileceğiz.
 • Hızlandırılmış Oyun Kayıt etme, oyunu yükleme dikkate değer bir biçimde hızlandırıldı. Karşılıklı oynama (Network) hızlandırıldı. Taktik değişiklikleri, maç raporu yaratılma hızı artık önceki versiyonlardan çok daha hızlı…