Kategoriler
Hayattan

Finansbank’ın suçu ne?

Geçen hafta cuma sabah 09:00 da, Finansbank iPhone uygulaması kullanarak mobil bankacılık üzerinden yapmış olduğum bir eft işleminin gün içerisinde gerçekleşmeyip ertesi haftaya kaldığı konusunu yazmıştım. https://wolkanca.com/finansbank-mobil-eft-bence-mumkun-degil/

Mobil Bankacılık

Finansbank konuyu görüp Twitter’dan bana cevap yazdı ve gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını, benim eft işlemimin kısa bir süre içerisinde karşı bankaya gönderildiğini belirtti linkler aşağıda.
http://j.mp/rZ3CKU
http://j.mp/uADRwp
http://j.mp/w3Sj43

https://twitter.com/#!/volkanyilmaz/status/152308200098635776
@finansbank tesekkurler. karsi bankanin cagri mrkzni aradigmda bana soylenen eft nin hesabima gelmedigiydi. arayip ogrenecegim #finansbank

Dolayısıyla bu durumda Finansbank’ın sistem sağlam sorun yok, yani önceki yazımda bankaların web ve mobil uygulamalarının kötü olduğunu yazmıştım Finansbank’ı bu bankaların içerisinden çıkartabilirim. Yalnız işte o parayı gönderdiğim karşı banka için de ayrıca yazacağım az beklesinler beni 🙂 Şimdi bilmeden bir şey yazmak istemedim yine, aslında aradım ben karşı bankayı bana paranın hesaba gelmediğini söylediler ve ben yanıldım, çünkü eft numarasını da söylemiştim ve eft’yi gördüler yalnız hesaba geçmediğini söylemişlerdi, ben de sandım ki Finansbank eft’yi yapmış gözüküyor ama aslında yapmamış gibi bir şey. Her neyse canım önceden büyük bir şirkette baya bir süre finansman işleri yaptım öyle bankalar, hesaplar filan yabanı değilim ama bu tür komplike şeyleri ne bileyim ben gardaş bankacı değilim, benim param hesaba girmemiş ve faiz işlemiş ise gerisini bilmem ben.

Velhasıl hocam, büyük ihtimalle ismini vermediğim karşı bankanın hatası olan bu durumun net neden olduğunu öğrendikten sonra hesabını soracağım onlara çünkü biz hata yapsak 2 gün gecikse bir ödememiz 30 tane e-posta, mesaj gönderiyorlar. Fakirliğin gözü kör olsun arkadaş.

Teşekkürler Finansbank socialcı ekibi 🙂