Kategoriler
Gündem

Evet mi Hayır mı?

12 Eylül de yapılacak referandum için siyasi liderler ülkeyi dolaşmaya başladı, “iktidar evet – muhalefet hayır”. Mailler geliyor, davetler oluyor falan filan, yoğun bir propaganda var.

Eve gittim bir ara, baktım seçmen kağıtları gelmiş, tey tey.

referandum - evet mi hayır mı?

Bu referandum aslında T.C anayasa değişikliği için yapılıyor ama benim izlenimlerime göre sokakta bu anayasanın içeriğini, değişiklikleri bilen, anlayan, doğru yorumlayan çok fazla kişi yok. Dolayısıyla referandum anayasa için değil de dedikleri gibi evet çıkarsa hükümetin elini daha da güçlendirecek hayır çıkarsa hükümet güven kaybetti diye yorumlanacak.


Adam işten güçten bin türlü geçim teleşından bu anayasa değişikliğini oturup anlamaya vakit ayıramıyor, bana çok salakça gelen kısmı da o yüksek yargı ile ilgili(HSYK vs.) tartışmalar, kardeşim banane üst yargıdan allansen benim hiçbir işime yaramıyor ki.

Fazla konuşma oyunu ver çek git biz de işimize bakalım.

Vs.

Oy kullanmamaya teşfik, oy kullanmaktan soğutma cezası var mı bilmiyorum ama burası Türkiye ne olur ne olmaz diye ben bu konuyu fazla didiklemeden bu referandumun eveti de hayırı da nereye çıkacağının belli olmadığı sallama bir referandum olduğunu düşünüyorum.

Ha bak şöyle de bir şey var ki az biraz saksıyı çalıştırıp araştırıp eder, kovalarsan olayı değişikliklerin esasında görece olumlu olacağını düşünebiliyorsun.

Ne diyelim, hayırlısı neyse o olsun.

Bu arada böyle olmuş 🙂

Hayat çok güzel.