Kategoriler
Internet

Live hesabı kapatma – silme

Live hesabı kapatma - silme 15 Temmuz 2006 tarihinde Msn, Hotmail hesabı kapatma – silme başlıklı bir girdi eklemiştim. O tarihten bu yana Msn ve servislerinde çok fazla değşiklikler oldu bu yüzden şimdi burada yeni hesap kapatma yöntemlerini yazmaya çalışacağım. Konu kullanmış olduğunuz Msn yada hotmail hesabınızı nasıl kapatabileceğiniz. Msn yada hotmail hesaplarınızı kapatmak istemenizin çok çeşitli nedenleri olabilir şuradaki makaleme yapılan yorumlardan da görüleceği gibi; nişanlananlarmı dersin evlenenlermi dersin. Kapacağımız eski adıyla Msn Pasport yeni adıyla Windows Live id kendi hesabımız olmalı ve parolasını bilmeliyiz.
[via]

Hesabınız kapatıldığında:

 • Kimlik bilgileriniz (e-posta adresi ve parola) kalıcı olarak silinecek.
 • Windows Live kayıtlı bilgileriniz kalıcı olarak silinecek. Kayıtlı bilgileri görüntüleyin
 • Windows Live’da, diğer Microsoft hizmetlerinde veya bu oturum açma adını kullandığınız başka herhangi bir sitede oturum açamayacaksınız.
 • Microsoft'a sağlamış olabileceğiniz bilgilerin bir ölümü otomatik olarak silinmeyecek. Kişisel bilgilere nasıl erişileceğini öğrenmek için, Microsoft Gizlilik Bildirimi’ne bakın.
 • Messenger’daki ve Microsoft e-postasındaki (Live Mail veya Hotmail) kişilerinize erişimi kaybedeceksiniz.
 • İlişkilendirilen çocuk hesaplarınız varsa, çocuk hesaplarına verdiğiniz tüm izinler iptal edilecek ve artık bu çocuk hesaplarını yönetemeyeceksiniz.
 • Artık bu e-posta adresiyle ilişkilendirilmiş hiçbir bülteni, haber güncelleştirmesini ve diğer ücretsiz abonelikleri almayacaksınız.

Daha fazla bilgi

Hesabınızı kapatma

Windows Live hesabınızı kapatmak için:

 1. Hesap Özeti sayfasına gidin.
 2. Hesap Özeti sayfası sayfasında, Ayarlar öğesini tıklatın.
 3. Ortak görevler altında,
  Hesabınızı kapat
  'ı tıklatın.
 4. Doğru Windows Live ID kullanıcı adının göründüğünü doğrulayın, parolanızı yazın ve sonra
  Hesabı Kapat
  'ı tıklatın.
Önemli
 • Hesabınızı kapatmanız durumunda kayıtlı bilgiler (Bu, e-posta adresiniz ve parolanız dahil olmak üzere Windows Live'a verilen bilgilerdir..) iniz ve kimlik bilgileri (Kısıtlanmış kaynaklara erişmek için kullandığınız benzersiz bilgiler. Windows Live için kimlik bilgileri e-posta adresinizi ve parolanızı içerir. Cep telefonu numarası ve PIN numarası, akıllı kart ve güvenlik anahtarı bilgilerini de içerebilir.) niz ile birlikte Messenger ve Windows Live Contacts kişi listeleriniz kalıcı olarak silinir.
 • Hesabınızı kapattıktan sonra hiçbir Windows Live sitesinde veya hizmetinde oturum açamazsınız.
 • Çocuğunuzun hesabını yönetiyorsanız, hesabınızı kapattığınızda çocuğunuzun hesabı kapatılmaz ancak çocuğunuza verdiğiniz izinler iptal edilir.
 • Kapattığınız hesap herhangi bir premium hizmetler (Bunlar, Live Mail Plus gibi, Microsoft ile bir düzenli ödeme ilişkisi kurmanızı gerektiren ücretsiz hizmetlerdir.) ile veya bir Windows Live Mail gelen kutusuyla ilişkiliyse, her bir hizmet aboneliğinizi iptal etmeniz veya Windows Live Mail hesabınızı Windows Live ID hesabınızı kapatmadan önce kapatmanız gerekir.
 • Bazı bilgileriniz silinmez. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için, bkz: Microsoft Çevrimiçi Gizlilik Uyarısı.

İlgili konular

 • Kendinizin ve çocuğunuzun hesabını kapatamıyorsunuz
 • Çocuk hesabını kapatma
 • Kayıtlı bilgilerinizi görüntüleme ve düzenleme
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

Live hesabı kapatma – silmeiçin 92 yanıt

bu sırkete aıt oldugu ıcın bu adresı ıptal edıp yenısını acmak ıstıyorum

ya ben kapatamıom oturum aç dedikten sonra o devam yazan sayfa çıkmıoki bende? nolucak?

windows live space kapatmak istiyorum ve windows live spacedeki arkadas lıstesınden nasıl kişi sılebılırım yardım lütfen..

selam ben bu msn yi lütfen kapatın kapattırırsanız cok sevinirim 🙁

kapatamadım ben ya ne illet bişeymiş offff.zaten maillerimin eklerini de okuyamıyorum ….

ben bu dediğiniz şekilde hesap kapatamıyorum yardım lütfen hesabı kapatmak için şifremi giriyorum ama olmuyo sayfada hata çıkıyor

msn hesabıımı kapatamıyorum bu konuda acil yardım bekliyorum hayatım söz konusu lütfen rica ederim

yaw iç bişi anlmadım ne bu bari adres verin ki kapatalım lütfen yardım edin benimde hanife gibi acilen kapatmama lazım

selam siz soluyosunuz nasıl olacağını ama bir türlü olmuyo offff kapatmam gerekli sayılır madem bilgi veriyosunuz adam gibi verinde doğru bişi yapalım yardımınızı bekliyorm

yardim ;(((((((

merhaßa woolkanca ßir sorunum var msni kapatamiyorum ßilmiyorum neden bir kac kera kapatip yeniden bisey bakmak icin (iki kere)tekrar aktif ettigim icinmi acaßa ama msn kapatamiyorum microsoft hesabini kapata tiklayinca söyle yazi cikiyo

service unavailable – dns failure
the server is temporarily unable to service your request. please try again later.

ßu yazinin anlami ne msn hicmi kapamayacagim :((( yoksa ßeklememmi gerekiyor 3 gün üst üste denedim ayni yazi cikiyo kapanmiyor lütfen en yakin zamanda cevabini ßekliyorum ins. cevap yazarsin cok önemli
tesekkurler

selam ben cansu benim silmiş vede engelemiş oldum kişileri engellenmiş kişilerden silemiyorum bunun için çok sorun yaşiyorum bunun hakkinda bana bilgi vermenizi rica ederim çalişmalarinizda başarilar dilerim.

benim msn işyerinde paylaşımlı oldu için benim msn deki konuştuklarım kayıt oluyor bunu için ne yapmalıyım cok önemli yazıştıklarım otomatik olarak kayık oluyor bunu nasıl iptal edebilirim lütfen bana bilgi vermenizi rica edirm

şifremi değiştirdim hala yanlış diyor yrdım lütfennnn

bakın değerli arkiler siz eposta yıoda silemiyorsanız artık yuh diyorum…….zaten belirli bir süre sonra hiç açmazsanız oturumu kendiliğinden iptal edildiğini biliyosunuzdur inşallah …..

ilk önce microsoft e posta yı silmeniz gerekir ama siz direk msn yi silmeye kalkarsanız olucağı budur ilk önce google a microsoft hesabımı silmek istiyorum yaz ondan sonra gerisini biliyosunuzdur……………

seher google a messenger yaz çıkan ilk siteye gir sonra hesabını aç yani oturum sonra sol üste ayarlarıtıkla ayarlar sayfasında sağ tarafta mavi olarak hesabı kapat var tıkla adresini gir sonra şifre kapat de devam ı tıkla sana kapatılamıyor diyecek yazının sağ alt tarafında microsoft hesabı kapatı tıkla son olarak hesabı kapat ı tıkla bir daha bu adresle oturum açama 120 gün sonra iptal..kapat ma işlemi böyle işliyor.

ben şu anki e posta adresimi kapatıp yeni bir e posta adresi almak istiyorum bu mümkün olabilirmi? bir bilgisayarda 2 veya daha fazla e posta adresi kullanabilirmiyim mesela ben ve ailemden birisinin adresleri?

naber 4a sınıfından 5.a ya geçenler.porolanı değiştiremiyorum

ya ne olur msnyi silin erkekler bastı msnyi lütfen yardımcı olun bana tşkler

ben kapadım tekrar açmak zorunda kaldım bir kere açtım şimdi ne zaman kapanır 10gün açılmayınca oluyumuş 120gün içersinde otomatikman kapanıyormuş hala kapanırmı acaba bir kere açtım çünkü kapanma süresi devam edermi açmıcam bidaha….saygılarımla

spaces teki tüm kişileri kalıcı olarak silmek istiyorum lütfen yardım edin

benım sorunum arkadaslar msn kapatıcam fakat hesap bilgilerine girdigimde yükleniyor diyor ve ister 1 saat ister 10 saat bekle acılmıyor. ne yapmam gerek .tskr 🙂

ee ben msn parolamı unuttum da bana nasıl bir çözüm yolu önere bilirsiniz acaba

hesabınızla ilişkilendirilmiş bir microsoft e-posta hesabı (windows live hotmail) olduğundan, windows live hesabınızı hemen kapatamazsınız. windows live hesabınızı kapatmak için önce microsoft e-posta hesabınızı kapatmanız gerekir. belirli bir etkinlik dışı kalma süresinden sonra windows live hesabınız otomatik olarak kapatılacaktır. microsoft hesabınızı kapatın
hesabınızın e-posta adresi yönetilen bir etki alanının (örneğin, işvereniniz, internet servis sağlayıcınız veya kişisel etki alanı) bir parçası. hesabınızı silmek için etki alanının yöneticisine başvurun.
bu hesap bir msn premium üyeliğinin ikincil hesabı ve yalnızca birincil hesap yöneticisi tarafından kapatılabilir. hesabı kapatmak için birincil hesap yöneticisine başvurun.
bunu dior acil cevap?

hesabı kapatma işlemi yaptım ama bana şu uyarı çıkıyor, live hesabınız şuanda kapatılamıyor ve de varolan hotmailmi silmemi sölylüyor ve onu da yaptım fakat hala kapatılamıyor uyarısı veriyor.rica etsem yardımcı olurmusunuz?

benim adıma windows live space bir hesap açılmış. bu hesabı nasıl kapatabilirim. bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz çok acil!

bbenim msnemi biri ele geçirmiş ben bunu kapatmak itiyorum sürekli msneden aileme küfür edip rahatsız ediyo bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

msnyi birisi yüzünden kapatmak istiyorum bana acil yardım edin nasıl kapatıcam_?

ya banim msn me ait e-posta adresi olduğu için kapatamıyorum önce e-postayı kapatmalıymışım bunu nasıl yapacam

hesabınızla ilişkilendirilmiş bir microsoft e-posta hesabı (windows live hotmail) olduğundan, windows live hesabınızı hemen kapatamazsınız. windows live hesabınızı kapatmak için önce microsoft e-posta hesabınızı kapatmanız gerekir. belirli bir etkinlik dışı kalma süresinden sonra windows live hesabınız otomatik olarak kapatılacaktır._____ dio.. napmam gerek kapatmam lazım msni?

msn kapatamıyorum hotmail kapanıyor fakat msn sifresini girince acılıyor ltfen yardım

windows live berbat bir program. öyle kurnazlık varki işin içinde kapatmak istediğinde nedense internet bağlantın olsada bağlantı yok diyor.yeni sürüm dahada berbatlaştırdı.eski sürümde en azından bunaltmadan yayın yapıyorlardı. şimdiyse sormadan gönderiyorlar heralde…

benim msn herkese ileti yolluyor virus var ne yapmam lazım bende iki msn var hatta birbirlrine bile yolluyorlar

msn dreslerim arkadaslarıma ileti yolluyor ne yapmam lazım simdiden tesekkür ederim

merhaba. sayfanızı incelediğimde bana yardım edebileceğinizi düşündüm.lütfen yardım edin. sorun şu
ben mail sayfamı kullanıyorum ama msn kullanmıyorum. bir arkadaşım bana msn den not göndermiş. benim mailime bilgi olarak geldi. ben de "yanıtla" diyerek ona cevap yazdım veee bir başka arkadaşım beni 2 gün sonra arayarak benimle arkadaşım arasında giden gelen bu yazışmanın, kendi msn sinin yenilikler yazan bölümünde filan filana not gönderdi şeklinde göründüğünü, "not" a tıkladığında da bu yazışmaların okunduğunu söyledi. kızımın msn sini açıp baktım ki, onunkinde de aynı. yani benim mailim kimlerin msn sinde kayıtlı ise herkes bu yazışmayı okuyabiliyor. profil bililerime girerek, izinler bölümünden bunları başkasının görmesini engelledim. ama o notları silemiyorum ve halen başkalarının msn sinde filan filana not gönderdi şeklinde yazı çıkmaya devam ediyor. onların msn sinden bu yazının kalkmasını nasıl sağlarım

şu aralar çok sinirliyim şifremi yazıyorum açılıyor bana bakın sizi şikayet ederim haberiniz olsun ben kimim biliyomusunuz erkekseniz karşıma çıkın sızi param parça yapayım tamam mı?

hasabımı kapatmaya çalışınca aşagıdaki sorun çıkıyor. ve kapatamıyorum adresi..

hesabınızla ilişkilendirilmiş bir microsoft e-posta hesabı (windows live hotmail) olduğundan, windows live hesabınızı hemen kapatamazsınız. windows live hesabınızı kapatmak için önce microsoft e-posta hesabınızı kapatmanız gerekir. belirli bir etkinlik dışı kalma süresinden sonra windows live hesabınız otomatik olarak kapatılacaktır. microsoft hesabınızı kapatın

merhaba lar bana yardım edin lütfen msn mi açamıyorum açılıyo 2saniye durmadan kapanıyo sinirden patlicam ya offffffffffffffff offffffffffffffffffffffff yyaaaaaaaaaaaaaaaaa

lütfen msnmi ve facebook hesabımı kapatınız çok rahatsız oluyorum lütfen

komple msn adresimle beraber face de kapatmak istiyorum lütfen net bilgisi olan yardımcı olsun:(

merhaba arkadaşlar
bu zıkkım hotmail hesabını silme gibi bir hakkımız yok mu?

msn ve face hertürlü pisliği yapın sonrada kapatmaya çalışın.yuh yani