En güzel yalanlar-ım [Mim Dalgası]

Bu Can arkadaşımızın başlattığı En güzel yalanlarım mimi Renkliblog'un renkli ve genç yazarı Erman'ın Volkan abimin yalanlarını merak ediyorum diyerek bana gönderdiği bir mim. Şimdi en güzel yalanlarımı yazacağım ama nasıl yazacağım bilemiyorum çünkü blogumu eşimde okuyor 🙂 Yazmaya çalışayım;

  1. Evet karıcığım üzerine harika oldu ( alışveriş esnasında )
  2. Hemen geliyorum ( bilgisayarın başındayım biri beni çağırıyor )
  3. Acayip meşgulüm ( Messenger da biri bana yazmış )
  4. Dehşet bir trafik vardı üstelik bindiğim otobüs kaza yaptı ( Bir randevuya geç kaldığımda [*only istanbul] )


Bütün yalanlarımı su yüzüne çıkartmadan pasları gönderiyorum; Eloy, 029ur, Gaykedi, Sesebian, Eda Suner ve Kedi tasması‘na sevgilerimle gönderiyorum, vakitleri olursa mime katılacaklardır.

Geçenlerde yazdığımız bir mim'e Nahnu katılmamıştı, bu mime katılmayan Cem'in dediği gibi Fatih Ürek olsun 🙂
Edit: Fikirbozan.Net‘den de bir mim almışız onada cevap olsun.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

biz erkeklerin yalanlarını araştırmışlar;
abartı meraklıları
erkeklerin kadınlara göre daha çok yalan söylediği belirtilirken problemlerini, korkularını gizledikleri ve abartıya meraklı oldukları kaydedildi. erkeklerin en çok söylediği yalanların ise şunlar olduğu ifade edildi.

statü yalanı
erkekler olayları biraz şişirmeye meraklıdır. en büyük arabalar onların, en önemli iş yerlerinde onlar çalışır. bu gösteriş hevesi kendilerini başkalarıyla kıyaslama düşüncesinden kaynaklanıyor.

bilgi yalanı
hiçbir bildikleri olmasa da erkeklerin yüzde 84'ü bilgi sahibiymiş gibi davranıyor. kendilerini sorun çözme konusunda yetenekli görüyorlar.

duygu yalanı
'bir problemin mi var?' sorusu erkeklere sorulduğunda, genelde 'hayır, yok' derler. zaaflarını açığa vermeyi sevmediklerinden bunları gizlerler.

korku yalanı
erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanır. onun için korkularını ve fobilerini (örümcek gibi) saklarlar.

tembellik yalanı
yaptıkları her şeyi abartılmış gerekçelerle savunmayı hoşlanırlar. yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını isterler.

kaytarma yalanı
uzun süreli tartışmalardan kaçmak için soruları hemen kısa bir 'evet' ile cevaplandırırlar. örneğin "beni halen seviyor musun?" veya "bu elbise bana yakıştı mı?" gibi.

ağzından çıktığıyla aklından geçirdiği
yalana ilişkin yapılan çeşitli araştırmalarda, erkeklerin söylediği ve aklından geçirdiği arasında dağlar kadar fark olduğu ortaya çıktı.

ben otobüs kaza yaptı dedim terketti beni 🙁 sonra şaka dedim bir cicek tmdır 🙂

ama burda benim gibi gerçkleri söylüyen erkeklerde yalancı konumuna düşüyor. simdi ben gerçekten trafiğe takılsam ve otobüs kaza yapsa babam bile bunu okuduğunda inanmaz. arkadaşlar lütfen erkek ırkı tehlikede 😛