Kategoriler
Medya

Dünyanın en büyük yüzenadası

Yuzen Ada Erzincan ile Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi sınırındaki Ahmediye Gölü’ndeki 105 metrekarelik adanın yüzen ada olduğu anlaşılmış ve Atatürk Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Mustafa Özdemir ile coğrafyacı Pınar Taşkıran’ın bildirdiğine göre bu yüzen adanın dünyadaki yüzen adaların en büyüğüymüş.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Dünyanın en büyük yüzenadası başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

tebrik ediyorum ülkemizde bu denli önemli unsurların yöre insanının farkında olmamasına rağmen özverili çalışmalar neticesinde keşfeden pınar taşkıran hanımefendi ve mustafa hocamıza saygılarımı sunuyorum. kimbilir belki daha nice yüzen adalarımız ya da benzeri coğrafi şekiller var bilmediğimiz bu güzel ülkemizde. emeklerinize sonsuz teşekkür ve saygılarımla.

daha yüzen neler var ama sahiplenen yok bu ülke bizim deyip başka bişe yapmıoruz ada bu tabii ki yüzecek yüzmüşte ne olmuş zihniyeti var unutmayalım ki en değerli madenlerden biri olan bor dünyada en çok bizim ülkemizde bulunmakta ama kıymetini bilemiyoruz…

slm.tebrıkler amca basarılarının devamını dılıyorum.kolay gelsın tum ekıp arkadaslarına selamlar.van muradiye de vatan borcumu oduyorum. herkese slm.