Kategoriler
Blog

Dreamhost’dan 1 dakikada hosting almak

Dreamhost hakkında Neden Dreamhost? başlığı ile bir önceki yazımda bahsetmiştim, sonrasında onlarca kişi Dreamhost’dan hosting almak istemiş ve birçok e-posta geldi bana. Dreamhost sürekli hem panelinde hem de sitesinin diğer alanlarında değişiklik yapıyor, ben satın alığımda biraz farklıydı şimdi daha farklı sonra da farklı olacağı kesin.

Bazı arkadaşlar Dresmhost’dan hosting satın almayı başaramamışlar, şimdi aşağıda 3-5 adımdan oluşan basit satın alma işlemini anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle ilk ekranda signup.dreamhost.com adresine tıklayalım. Email, Confirm Email, Password, Confirm Password kısımlarını dolduralım, buraya kullandığınız bir e-posta adresi ve satın alacağınız hosting için kullanacağınız parolayı yazın. Buraya yazacağınız e-posta adresi aynı zamanda hosting panelinize girerken kullanacağınız kullanıcı adı yeerien geçecektir.

İkinci ekranda(Pick a domain…) domian seçmeniz için iki ekran çıkıyor, burada ilk üsteki seçnek isterseniz yeni bir domain(alan adı) tescil edebileceğiniz anlamına geliyor diğer alttaki ikinci seçenek de zaten daha önceden aldığım bir alan adım var seçeneği oluyor. İlk seçenekte tescil edebileceğiniz domain promosyon kuponu(wolkanca) kullanırsanız 1 yıl bedava alabiliyosunuz şu anda.

Üçüncü ekran(Pick a plan…) hosting planı seçme ekranı, burada aylık ödeme, yıllık ve 2 yıllık seçebiliyorsunuz. Genelde promosyonlar 1 yıllık üzerinedir ve tavsiye edilen 1 yıldır. Aylık seçeneklerde indirim yapılmıyor. Bu durumda siz tavsiye olarak ortada bulunan 1 yıllık planı seçmelisiniz ($9.95/mo (No setup fee, one year pre-payment)).

Dördüncü ekranda(Account Contact Info 🙂 iletişim adresleri kısmı, burada iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Türkiye için TR, telefon numarası kısmına da 0090532…. şeklinde girin.

Ve beşinci ekran(Just a little more…) kısmında; Username, In what city were you born?, How did you first hear about us?, Promotional code or email address that referred you kısımlarını göreceksiniz. Username kısmına bir kullanıcı adı yazın örneğin benimki wolkanca, In what city were you born? da hangi şehirden olduğunuzu sotuyor ben istanbul yazdım, How did you first hear about us? kısmına bizi nasıl tanıdınız, buldunuz diye soruyor oraya wolkanca.com da okudum diye yazabilirsiniz, Promotional code or email address that referred you ise promosyon kodu kısmı buray %50 indirim almak için mutlaka wolkanca yazınız.

Altıncı ve son ekran(Payment Info 🙂 ödeme yapacağınız ekran. Burada kredi kartı numaranızı ve Expiration Date:(son kullanma tarihi) yazacaksınız. Hemen forum altında aldığınız indirim tutarı da görünecek wolkanca kodunu yazdıysanız şayet şu anda 1 yıllık hosting de $50.00 indirim alabiliyorsunuz.

Ödemeyi de yaptıktan sonra size bir e-posta gelecek orayı okuyun.

Ödemeyi yaptıktan sonra 97 gün içinde paranızı geri alabilirsini ve 2 hafta kartınızdan para çekilmeyecek ücretsiz deneyeceksiniz bunu da unutmayın.

Hepsi bu kadar 1 dakika sürüyor normalde, Dreamhost’dan hosting almak çok basit bir olay hiçbir zor yanı yok, ödeme kısmında takılıyorsanız bankanızla görüşmenizi öneririm çünkü bu yurt dışı harcama ve aynı zamanda online alışverişe girdiği için bankanıza yurt dış
ı ve online alışverişe kartınızın açık mı kapalı mı olduğunu sorunuz.