Kategoriler
Blog

Neden Dreamhost?

Benim WordPress site için hosting hizmetini 2 yıldır Dreamhost’dan alıyoruz, bu yüzden kendilerini iyi tanıyorum ve her hosting tavsiyesi isteyen arkdaşa tavsiye ettiğim ilk hosting firmalarından birisi Dreamhost oluyor. Nedenlerini aşağıda yazacağım.
Dreamhost 12 yıldır bu işi yapıyor dünyanın en eski hosting firması denebilir, çok tecrübeliler mesela WordPress, Joomla vb. gibi site uygulamalarını avuçlarının içi gibi biliyorlar, sizin sitenizi sizden daha iyi bilip sorunu bildirdiğinizde leb demeden leblebiyi anlayıp müdahale ediyorlar.

Dreamhost’da support’dan yazdığınız herhangi bir soru, şikayet, yardım talebi en fazla 30 dakika içinde cevaplanıyor ve bu cevap insan tarafından yazılıyor, bu konuda personeli oldukça yeterli. Ayrıca her müşteri bir support timine ait oluyor mesela Jhon ile yazışıyorsanız Jhon sizi ve sitenizi daha iyi tanıyor ve istediğiniz zaman onunla özel e-posta adresinden de yazışabiliyorsunuz konu ne olursa olsun. Emin olun sitenizin javascript dosyalarına kadar her şeyini size yazabiliyorlar şaşırıp kalıyorsunuz. Ekipleri burada göreceğiniz gibi çok gençtir.

Dreamhost’da alengirli işler yoktur, ne kullanıyorsanız onu ödersiniz asla size ekstra ödeme çıkartmazlar ve eğer ihtiyacını olmayan bir şeyi satın aldıysanız, ödeme yaptıysanız bunu onlara e-mail ile yazarsanız paranızı geri gönderebilecek kadar düzgün bir firmadır. Dreamhost’da istediğiniz zaman hesabınızı iptal edebilirsiniz, ayrıca 97 gün içinde para iade garantisi vardır.

Dreamhost’da “her şey” limitsiz, paylaşımlı sunucuda olsanız bile hiçbir limit yok sadece site aynı sunucudaki diğer müşterilerin işlemci ram kullanımından fazla kullanıyorsa sizi daha üst bir hosting hizmetine yönlendiriyorlar bu da adil kullanım olayı oluyor. Dreamhost paylaşımlı hosting de ortalama bir site veya blog asla kapalı kalmaz ve asla hiçbir limite takılmaz.

Dreamhost’un vps hizmeti (Dreamhost ps) “anlık” işlemci ve ram değiştirmeye olanak sağlar, bu sayede sitenin trafiğinin yoğun olduğu bir vakitte kaynakları yükseltebilir yoğunluğun olmadığı bir vakitte de kaynakları azaltabilirsiniz dolayısıyla zarar etmezsiniz harcadığınız kaynak kadar ödersiniz.

Dreamhost’a kayıt olurken promosyon kodu ile 50usd indirim kazanabilirsiniz. Signup ile kayıt olurken promosyon kodu kısmına wolkanca yazarsanız yıllık 100usd olan hizmeti %50 indirimle 50usd a almanız mümkün.

Dreamhost’da asla sitenizde veri kaybı olmaz, sitenizin tüm dosya ve verileri güvendedir her zaman günlük yedekleri alınır. Herhangi bir aksilikte mutlaka verileriniz kurtarılır, bu güvende hissetmenizi sağlar.

Dünyada Dreamhost ile çalışan milyona yakın(750,000 civarı) web sitesi vardır, yani firmayı kapatıp gitme ve sizi, işinizi yüz üstü bırakma olasılıkları Google’ın arama motoru işini bırakıp domates satışına geçme olaslığı ile hemen hemen aynıdır.

Dreamhost ip adresleri temizdir, sunucularında kötü siteler, illegal siteleri asla barındırmazlar dolayısıyla sitenizin yayın yaptığı ip adresleri temiz ve güvenlidir.

Dreamhost yönetim paneli basit ve çok kullanışlıdır, kendi geliştirdikleri panel hosting hizmetnizin her şeyini kontrol edebileceğiniz muhteşem bir arayüze sahiptir.

Dreamhost da kampanya çoktur, hemen her dönem, hemen hemen her ekstra hizmette indirim, kampanya gibi güzellikleri, hoşlukları vardır bazen siz bile kendinize bu kadar kıyak yapılmasından şüphelenip bu adamlar neden bana böyle güzellikler yapıyorlar diyebilirsiniz. Bazen ücretsiz sunucu bile verebilirler denemeniz için.

Dreamhost rüya gibidir, güvenlidir, profesyoneldir, gözünüz asla arkada kalmaz.

Dreamhost’a üye olmak için Dreamhost ana sayfa’ya gidin, isterseniz hemen üye olun hiç para ödemeden deneyin, isterseniz şimdi veya daha sonra promosyon kodu: wolkanca yazıp %50 indirimle satın alın bu rüyayı siz de yaşayın. Dreamhost tüm bu özellikleri ile fiyat performans değerlendirmesi yapılırsa bedavadan biraz pahalıdır.

Türkiye’de de bu sektörde böylesine kaliteli hizmetlerin olması hepimizin temennisi, ama şu an bunu Türkiye’de aramak sadece vakit kaybı diyorum ve uyarıyorum siteniz veya siteleriniz için eğer sunucu satın alıp yönetecek profesyonel ekibiniz yoksa mutlaka bu rüya hosting, Dreamhost ile çalışın kabuslar görmeyin.

Bir hosting hizmetinde her şeyden önce en önemli konu support(destek) yani müşteri desteğidir.

Her şey limitsiz den kasıt “gerçekten her şeydir”, şurada bu konuda daha fazla bilgi mevcut.

Dreamhost ile iş ortağı olduğum için çok mutluyum, yazdıklarım reklam değildir, tecrübemdir. Teşekkürler Dreamhsot (Thanks DreamHost team.

Sürekli hosting konusunda tarafıma sorular sorulduğu için yazılmıştır, sorulduğunda bu sayfanın bağlantısı soruyu soran kişiye verilecektir.

dreamhost.com
blog.dreamhost.com
dreamhoststatus.com