Kategoriler
Eğlence

Half-Life bir süre ücretsiz oldu

Oyun dünyasının en önemli yapımları arasında yer alan Half-Life, 25. yaşında güncellendi ve 20 Kasım’a kadar ücretsiz yapıldı, 20 Kasım tarihine kadar oyunu bedava olarak alırsanız, kalıcı bir şekilde kütüphanenize eklenecek.

Half-Life, 1998 yılında Valve tarafından üretilen FPS(birinci şahıs nişancı) nişancı bilimkurgu video oyunu, oyun, serinin ilk oyunu olmakla beraber aynı zamanda Valve’ın ürettiği ilk oyundur. Bugün büyük bir güncelleme aldı ve şu andan itibaren 20 Kasım’a kadar Steam üzerinden ücretsiz edinilebilecek. 20 Kasım tarihine kadar oyunu bedava olarak alırsanız, kalıcı bir şekilde kütüphanenize eklenecek.

Half-Life gerçekten efsane bir oyundur, bana göre şimdiye kadar yapılmış en iyi nişancı oyunu ve bir neslin bilgisayarda ilk oynadığı oyunlardan biridir. 25. yıl güncellemesi ve 25 yaşına özel ücretsiz dağıtılması harika, bilgisayarım müsait olsa ben bile indirip oynardım. Bu ilk Half-Life’ın yanı sıra serinin diğer oyunlarına da göz atabilirsiniz ama efsane olan ilk oyundur. Şu an bile e-spor dünyasında oynanan popüler oyun Counter-Strike aslında bir Half-Life modifikasyonu olarak hayatımıza girdi.

25. Yıl Dönümü Güncellemesi” adı altında yapım üzerinde birçok değişiklik gerçekleştirildi, aynı zamanda yeni içerikler getirildi. Bu konuda ilk olarak şunlar aktarıldı: “Half-Life’ı 19 Kasım 1998’de çıkardık. Yaptığımız oyunla gurur duyuyoruz ve o zamandan bu yana oyunun tadını çıkaran oyuncu topluluğuna son derece minnettarız. Oyun son yıllarda kataloğumuzdaki diğer pek çok oyun kadar ilgi görmedi, bu nedenle bu dönüm noktasının oyuncu deneyimini iyileştirmek ve oyunu oynamanın bazı eğlenceli yeni yollarını eklemek için harika bir fırsat olduğunu düşündük.

Güncelleme kapsamında aydınlatma düzeltmeleri yapıldı ve geniş ekran, kontrolcü, Steam Network ile Steam Deck destekleri getirildi.

Güncelleme, Half-Life Uplink’ten eklenen içeriklerin yanı sıra dört yeni çok oyunculu harita içeriyor. Ayrıca gerçek nostalji arayanlar için orijinal ana menü çizimleri ve oyunun alfa sürümlerinden bazı ilk prototip oyuncu modelleri de dahil olmak üzere bazı içerikleri geri yükledik.” bilgisini de geçen Valve, bugün gerçekten sürpriz ancak güzel bir adım atmış oldu.

Half-Life için geçilen kısa Steam açıklaması ise şöyle: “Elliden fazla yayın organı tarafından Yılın Oyunu olarak adlandırılan, Valve’nin sahneye ilk çıktığı yapım olan ve ödül kazanmış teknoloji ile yaratılmış bu macera, oyuncuların gerçekçi ve korkunç bir Dünyada nasıl hayatta kalacaklarını düşündürmektedir.

Half-Life’ı indirmek için Steam’a(store.steampowered.com/app/70/HalfLife/) gitmeniz yeterli.

Kaynak: store.steampowered.com/sale/franchise_half-life