Kategoriler
Hayattan

Diyeti bozdum ama iPad 2’yi de kaptım

Çarşamba gecesi(aynı zamanda #enuzungece), Günay restaurant’da Mynet’in yılbaşı partisi vardı. Ben partiye gitmek istememek değil, bir gün öncesinden yine çok geç yatıp sabah işe gittiğim için partiye gitmek yerine eve gidip sabaha kadar uyku uyku uyku gibi planlar yapıyordum, gerçekten çok iyi değildim, e nerden bileceğim ki çekilişte iPad 2 bana çıkacakmış.

myilbasi


Arkadaşların biraz dürtüklemesi ile ve aynı zamanda servislerin evlere değil parti mekanına hareket etmesi benim planlarımı altüst etti, eve gitmeye kalksaydım ofisten eve tüm iyimserliğimle 2 buçuk saate ancak varabilirim.

Parti güzeldi, işte yedik içtik eğlendik bildiğin parti yani. Diyetimi biraz bozmuş oldum ama çok da sorun değil zira bu konularda kendime güvenirim, çok başarılıyımdır, fazla da zorlanmadan neredeyse 8 kilo kadar verdim, 3-4 kilo daha verirsem boyuma göre fazla zayıf kategorisine girebilirim. Merak eden olmuş olabilir, kızlar zayıflamanın yolu az yemek, başka bir yolu da gerçekten yok.

Partide Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli’de bir süre sahneye geldi konuştu, konuşmasında Dünyada ve daha çok Türkiye’de internetin ne tarafa doğru ilerlediğinden bahsetti, çalışanlara Mynet’in başarısının onlara ait olduğunu söyledi.

Gecede uzun yıllar Mynet’te çalışan arkadaşları onurlandırmak için özel ödüller verildi, bide tabi gecede çekilişler yapıldı iPhone4S, iPad2 gibi ödüller vardı. İşte o iPad 2’yi alan ballı kişi benim.

iPad’ı aldıktan sonra zor anlar yaşadım çünkü henüz Mynet’te çalışalı 1 ay kadar olmuştu ve yıllardır Mynet’te çalışıp da bu tür hiç bir hediye almamış olan arkadaşlar tüm agresif halleriyle etrafta dolaşıyorlardı. Tüm alavare dalaverelere rağmen Günay Restaurant’ın vestiyerde ki altın kızlar benim iPad 2’yi korudu. Öpüyorum.

Parti 00:00 de sona erdi, tüm servisler restaurant’ın önünden çalışanları evlerine götürdü, tabii beni de.

Eve geldiğimde saat 01:00 gibi bir şeydi, biraz alkolün etkisi ve üzerine uykunun dayanılmaz cazibesi beni ipad 2’nin onlardan dahan az değerli olduğuna ikna etti, kelimenin tam anlamı ile; “direk zıbardım”

Sabah işe geldiğimde elimde kutusu ve üzerindeki fiyonkları sökülmemiş bir iPad 2 ile beraberdim. Ve çok önemli bir bir değişiklik vardı; admım değişmişti. Adım artık “iPad 2’yi alan o ballı” kişi idi.

İş yerinde yeni çalışmaya başlayan biri olduğum için insanlar çekilişi kazanmış olmama biraz kıl oldu, bence haklılar, ben de olsam biraz kıl olurum. Şaka bir yana sonuç olarak bu firmanın bir güzelliği ve aslında kimin onu aldığı değil firmanın çalışanlarını ödüllendirdiğinin önemi var bence, başkası da almış olsa aynı düşünecektim ve bu blog yazısını yine böyle yazacaktım.

Bu arada iPad çok güzel alet gerçekten, bir süre kullandıktan sonra iPhone’u sadece telefon olarak hor görmeye başladım çünkü ekranı çok ufak geldi.

Tabi bu bir evrim, sonunda iPhone savaşı kazanacak diye düşünüuorum çünkü boyutları yüzünden her an yanımda olan alet iPhone. iPad bir süre sonra büyük ihtimalle kenarda köşede kalabilir gibi geliyor bana.

Güzel gece için emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu akşam iPad 2’nin bedelini ödedim arkadaş, bir şişe şeftalili(APEACH) Abs. almışım valla herkes on numara oldu, daha da üzerime gelmeyin (: