Kategoriler
Gündem

Cinselliğe vurulan bir pranga kadın sünneti

kadin-sunnet12Müslüman ülkelerde ki cehalet nedense diğer dinlere mensup ülkelerden daha fazla, nedense bizim ülkemiz dahil Müslüman ülkeler son yüzyıllarda ne teknolojik, ne bilimsel ne de diğer akademik gelişmelere öncü bir icat, bir yenilik ile gündemde olmadı.

Birbirlerini kesen, savaşlardan virane şekilde çıkan Avrupa ülkeleri birer birer sanayileşip çağa yön verirken, Güney Kore bile bize otomobilini, cep telefonlarını satarken biz ve diğer Müslüman ülkeler maalesef sadece bunları tüketen kısımda olduk. Ortadoğu'da ve dünyanın her yerinde İslam ülkeleri doğal kaynaklarını, diğer üreten dünya devletlerine emdirdi bu sayede, nasıl olsa doğal kaynakları vardı, petrol vs. üretmeyi ve geliştirmek akılarına gelmedi fakat bu ayıbın sahibi halklardan daha çok yöneticilerin basiretsizliğinden kaynaklandı diye düşünüyorum.

Bu ne acı bir şey, başbakanın çıkıp zaten olması gerekenleri sanki büyük bir devrimmişçesine televizyonlarda halka sesleniş adı altında söylemesi, benim gibi tatmin olmayan insanlar vardır elbet, yoksa Nazım sözünü boşa etmemiş miydi? Kimilerine kömür, kimilerine burs, Allahım sen aklımıza mukayet ol.

Son günlerde gündeme gelen kadınların sünnet edilmesi meselesi de bu cehaletin sadece bir adet göstergesi, Müslüman ülkeler ve halklar olarak kendimizi bu olaydan soyutlayamayız, bizler de Müslümansız ve dünya bizi onlardan ayırt etmiyor. Yani şimdi çıkıp yuh be kadın sünneti de neymiş bu saçmalık diyebilirsiniz fakat ne deseniz de siz de o cehalet de pay sahibisiniz dünyanın geri kalanına göre. Dolayısıyla biz ülke olarak dünyanın bir kısmına hükmetmiş Osmanlı'nın torunları ve halkının %90'ı Müslüman güçlü bir Cumhuriyet'iz diyorsak eğer bu sorunlar bizim de sorunumuzdur, bizi de bağlar. Filistin örneğinde ki gibi, orada şimdi Müslüman, masum kardeşlerimiz canavarca öldürülüyorsa ben burada nasıl bayram yapayım, ben burada nasıl yeni yılı kutlayayım.

Türkiye bence dünyada kendi gücünü bastıran ve halkı uyutulan yegane ülkelerden birisi, birileri bu ülkeyi düzgün yönetip gücünü ortaya çıkarmalı yoksa biz Müslüman halkları hep tüketen, satın alan, 21. yüzyıl sömürüsüne maruz kalan ülkeler, halklar olarak böylece oturduğumuz yerde kalacağız. Devrim sıcak yatağınızda yatarak olmayacak, Müslüman halklarına bir devrim şu anda bir zaruret. Ben benden sonraki o gelişmiş teknolojinin içinde doğacak çocuğa bütün dünya şu bilimsel gelişmeleri yaparken biz sadece bunları satın aldık demek istemiyorum. Şimdi çıkıp birkaç örnek vermeye kalanlar olabilir fakat bunlar hiç inandırıcı olmayacak, bu yazıyı yazarken ki kullandığım tüm aletler ve odamda gözümün gördüğü hemen her şey, ben kendim harici bu oda da yerli bir üretim yok.

Konu kadın sünneti, bu ne acı bir şeydir, bu ne saçmalıktır, bu ne trajedidir "Peygamber efendimiz meşru gördüğü için, sünnet edilmeyen bir kadının elinden yemek yemek haramdır" diyen insanlarla aynı dine mensubuz, bunu yapan insanlar kadınların erkeklere karşı kendini koruması için böyle yapıyorlarmış ve bunu dine bağlıyorlar. "Bizim bütün kadınlarımız kendilerine hakim ve erkeğe fazla yaklaşmazlar" diyorlar bu insanlar.

Konu onlarca mecra da uzmanları tarafından enine boyuna tartışılır ama ben 2008'in bu son günün de yeni yıla 2009'a umutla bakamıyorum. Kişisel umutlarım ve ideallerim varsa da Filistin'de Müslüman kardeşlerim canice öldürürlerken, dünyanın daha birçok yerinde zulüm ve haksızlıklar yaşanırken ben nasıl Yeni yıla gülümseyebileyim?

Eski wolkanca.com’da Cinselliğe vurulan bir pranga kadın sünneti veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Cinselliğe vurulan bir pranga kadın sünneti için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

ay kız valla çok dooru söylediniz. bırakın kızları erkekleri bile sünnet ediyorlar bizim ülkemizde. bu nasıl bir vahşettir. bu nasıl bir trajedir. allah aşkına hiç erkek sünnet edilir mi yahu. şimdiye kadar görülmüş duyulmuş bir şey mi avrupa ülkelerinde. biz bu yüzden avrupadan geri kaldık. onlar çük kesmeye vakit ayırmak yerine sanayi tarafına devirdiler dalgayı. ezilen halklar haline geldik. millet uzaya çıkıyor sen hala sünnet oluyon yuh be. anlamıyorum biz hadi yılbaşında falan hindi kesiyoruz, bu adamlar hem kurban kesiyor hem sünnet oluyor. sapık olduklarını düşünüyorum. işleri güçleri kesmek. bir tek sakal kesmezler uyuz herifler.

erkeğin sünnet olması gerektiğini düşünen bir insan muhtemelen beynini bir kanguruyla takas etmiştir…

noldu bişi mi var (:

saçmalamışsınız ama yorumunuza saygım var, bildiğimiz sünnet ile kadınların sünnet edilmesi arasında hiçbir bağ yok organları karıştırmayın. ben in 27 yıldır bu ülkede yaşıyorum hiç sünnet edilmiş kız arkadaşım olmadı, duymadım da bizim ülkemizin onla da alakası yok. kısaca yazdığınız yorumun içeriğinin aslında bu sayfa ile alakası yok ama saygı duyuyorum, umarım içtitiğiniz neyse ondan içmediğiniz bir akşam ayık kafayla gelir yeni bir yorum yazarsınız 🙂 son olarak burada ay kız da yok.
sevgiler mutlu yıllar.

ben de 22 yıldır bu ülkede yaşıyor ve zamana şahitlik ediyorum, hiç canlı ahtapot yiyen arkadaşım olmadı. yengeç yiyen arkadaşım da olmadı. ama bunlar japonlar için gayet normal şeyler. bir mısırlı için de bahsi geçen konu gayet tabii bir olay. olayın biraz da kültür/örf-adet boyutu da var, fıkhi boyutu olduğu gibi. yani sen anlayamadın, sana garip geliyor, senin kültüründe yok diye bu olaya "trajedi" demeye hakkın yok.

erkeğin sünnet olması sana nasıl gayet normal geliyorsa, böyle bir kültüre sahip olmayan insanlar, erkeğin sünnet olmasına "trajedi", "vahşet" diyebilirler. bu da önceki gibi sana ters gelir, sonra: "umarım içtitiğiniz neyse ondan içmediğiniz bir akşam ayık kafayla gelir yeni bir yorum yazarsınız " dersiniz.

dediğim gibi kültür meselesi. dünyada yüzlerce garip örf varken bunu anlayamamak garip bir durum. (ama… ama… ama bu sadece kültür meselesi değil, din adına yapıyorlar dediğinizi duyar gibiyim.)

bana "yazdığınız yorumun içeriğinin aslında bu sayfa ile alakası yok ama saygı duyuyorum" derken kadın sünnetiyle müslüman ülkelerin geri kalmışlığı arasında bir alaka kurabiliyorsunuz.

buna sahip çıkanlar yobaz olurken (valla gaykedi dedi –ki kendisini sıkı takip ederim–) böyle meseleleri "saldıracak yumuşak nokta arayışı" içinde irdeleyip gündemine taşıyanlar ileri görüşlü çağdaş oluyorlar. ya da fıkıhçıların bile ilgilenmeye gerek duymadıkları bir konuyu "hit" adına gündemine taşıyanlar ileri yeşil (dolar rengi) görüşlü olabiliyor.

bu arada "vallahi bunu tavsif edip savunanlrın akıl sağlıklarından şüphe edilir, bu hiç bir şey ile açıklanamaz yani tüm dünya kurallarına insanlığa aykırı bir şey" cümlesine binaen akıl sağlığımdan şüpheye düştüğünüzü hissediyorum. aynı şeyleri ben önceki yorumum da erkek sünneti diye bir kültürü olmayan şahsın ağzından mübalağa ile söylemiştim.

erkeğin sünnet olmasından habersiz bir insan: "erkeğin sünnet olması gerektiğini düşünen bir insan muhtemelen beynini bir kanguruyla takas etmiştir…" diyorsa ve saçmalıyorsa, kadının sünnetinden habersiz bir insan'ı muhterem "vallahi bunu tavsif edip savunanlrın akıl sağlıklarından şüphe edilir" derken acaba ne yapıyordur. (:

iyi geceler…

vallahi afili kelimeler yazamayacağım şu an fakat çok üzgünüm yine saçmalamışsınız. bunları yazarken aklınızda ne var hiç merak etmiyorum. yazdığım yazıyı okumadığınızı düşünüyorum ayrıca bilgi sahibi olmadığınızı ve bilgisiz olduğunuz konularda fikir beyan ettiğiniz düşünüyorum sizi burada eğitmeye de niyetim yok.

[….dün mısır'da 12 yaşında bir kız sünnet edilirken ölmüş, bizim yobazlar kızları neden sünnet etmiyorlar bir bakayım şöyle derken şunu farkettim ki utanmasalar bunu da yapacaklar çünkü kadın sünnetini yapmasalar bile "savunuyorlar", çünkü bunu destekleyen, faziletli olduğunu söyleyen hadisler var, böylece islamda kadın sünneti sorununu ve mısır'da kadınların %97'si neden sünnetli daha iyi anlamış oluyoruz…]

unutmadan iyi seneler, şimdi baktımda 30 haziran 2007'de bende bu konuda yazmışım volkan ve işin ilginç tarafı bizim ülkemizde de bazı yobazların buna sahip çıkması;

http://sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=a…

erkekler evet sünnet oluyor ve bunun tıbben de gerekli ve sağlıklı olduğu ispatlandı ama gel gelelim kızların da sünnetine akıl sır erdiremedim. dün bende okudum aynı haberi ve acayip moralim bozuldu. yok yani kesecek nereyi buldular ona da şaşırdım. tıbben bunun sağlıklı olduğunu ispatlayın yoksa bunu vahşet olarak nitelendiricem."erkeklerden uzak dursun" mantığıyla din gereği birşey olmadığı anlaşılıyor. üzüldüm gerçekten hem üzüldüm hem de kınadım…

@awara gerçekten saçmalamışsın belirtmek isterim.

ben bu konuyu mynet haber yapmadan 1 hafta öncesinden facebook'ta bir grup vesilesiyle ilk kez öğrendim ve şok oldum.

neden ,ne için yapılıyor biliyor musunuz? sanmıyorum !
inanlarına oku! ayeti ile başlayan bir din için.
ben de bu dini yaşıyorum ve kitabını da okumuş insanım, böyle birşey emredilmiyor ve peygamber döneminden de gelen bir hadis yok.
şuna cevap verin hangi din yada insan beyni! kadının doğuştan gelen kritoris'inin kesilmesini emreder.
hatta şunu da bir araştırın bu işlemi nelerle yapıyolar?
cam, teneke kenarı, jilet.
dilini yutmasın diye de ağzına çorap tıkıyorlar.

hadi bir empati yap da bu örfü! kendi kızına uygulat.
selametle.

dostum söylenecek birşey bırakmamızsın. resmen içimizdekileri haykırmışsın ellerine sağlık ve teşekkürler.

kızlar anlasın işte neler cekioz cart die kesiolar valla 🙂 sünnetsiz biri yazmış gerci onun ne kız oldugu ne erkek oldugu belli o yüzden korkmasın onun bseyini kesmezler 🙂

bencede saçma bir şeydir kadınlar
hayatta sünnet olmaz olmamalıda saçma birkere
bence buişiniçinde
bir işvar dinimiz de böyle bir şey yoktur olmamalıda
hangi
terbiyesiz emişse allah onu bildigi igbi yapsın

ha şu erkekeler siz çekiyorsunuz diye bizdemi çekelim
onur veteokolik siz her kim seniz terbiyeli konuşun
agzınızı toplayın
bana diyecek başka bir söz bırak madınız

kadın cinselliğine pranga başlığından bir kere yazarın kavramları yanlış bildiğini anlıyoruz. pranga çıkartılabilir. oysa sünnet geri dönüşü olmayan fiziksel bir müdahaledir, ampütasyona benzetilebilir (inşallah ampütasyon nedir biliniyordur). hz. muhammed kadın için fazilettir demiş. demek ki müslüman kadınlar ona göre hareket edecek.

özlem
sen gerçek misin şaka mısın kuzum? a be güzel kızcağazım kilotrisi kesince kadının cinsel birleşmeden haz alması imkansızlaştırılıyor bu sence bir pranga olmuyoır mu kadının cinselliğine? yazık vallahi sşu an yazdığın şeye gerçekten inanıyorsan.

kadınla erkek arasında eşitlik var ya!…o zaman kadınlar da sünnet olsun be kardeşim derim 🙂

ben böyle bir olay görmedim yapanı tutsam a vajinasını da keserim. haberler de gördüm şaka sandım meğer gerçek miş

kadin sünnet olunca cinsellikten zevk almaz bunun için kadinlari sünnet ederler ….. ama erkek sünnet olunca zevk konusunda bir değişme olmaz. birde erkek sünnet olunca daha sağlıklı olur bu bilimsel olarak ta açıklanmıştır avrupalılar tarafından da erkek sünneti kabul görmüştür …….. bir de islam da erkek sünneti vardır . ilk olarak hz ibrahim peygamber sünnet olmuştur ve hz ibrahimden sonra tüm peygamberler hz muhammed de dahil sünnet olmuştur …. ama hz muhammed ailesinden ve sahabelerden hiç bir kadın sünnet olmamıştır

erken boşalma sorunu olan ve evliliyinde sorunlu olan hristiyan toplumu avrupalılarda bile doktor erken boşalmayı önlemek için erkeklere sünnet edilmeyi öneriyor ….. çünkü erkek sünnet derisi buruşuk bir deridir ve bu buruşukluğu gidermek cinsellik açısından son derece faydalıdır hiç bir yan etkisi yoktur aksine faydalıdır islam da yapılması gereken davranıştır …. ama kadınların sünneti buna katılmamalıdır çünkü kadinlarin sünnet iii kadınlar cinsellikten zevk almasın ve erkeklerden uzak kalsın diye yapılır bu onlara bir işkencedir . kadın sünnetinin islam ile alakası yoktur …. cahillikle alakası vardır… kadın sünneti sadece müslüman cahiller değil dinsiz cahiller de kadınları sünnet ediyorlar. bunu islam dan mış gibi göstermek yanlıştır. türkiyede hiç bir kadın sünneti yoktur. islamda da kadın sünneti yoktur …. ama islamda erkek sünneti vardır. türkiyemizde de vardır …. erkek sünneti olmaya devam edecektir …. erkek sünnetine karşı çıkan bayanlar ….. kocaları erken boşaldığında kocasını kendi elleriyle bile sünnet etmeye razı olacaklardır …. bir de sünnet edilmiş penis ile edilmemiş penis arasında çok büyük fark vardır. sünnet edilmemiş penis te buruşuk bir fazlalık deri vardır …. sünnet edilmiş peniş hem daha sağlıklı. hem daha hijenik. hem daha düzgün… hem daha zevk verici olur. tıp ta bunu kabul etmiştir. inanmayan araştırsın

erkek sünnetine karşı çıkan bayanlar . kocaları erken boşalma problemi olduğunda görürler. doktor ilk tedavi olarak sünnet önerecek …. islam dini ne emretmiş ise doğru emretmiştir kadın sünneti islamda yoktur

valla bana ters böyle şeyler insanın bir tarafını kesilip koparılması yanlış geliyor haşa yaradan allah kusurlumu yarattı da sen düzeltiyorsun yaradan kendi yarattığı insanın bir taraflarının kesilip koparılmasına acı çekmesine razı gelir mi hangi din olursa olsun hangi dinin yaratıcısı olursa olsun kendi yarattığı sağlıklı bir insanın bir taraflarının kesilip koparılmasına razı gelmez haa varsa da bu o dinin yaratıcısının hatalı yaratığını gösterir ve yaradanın kendisinin gücü yetmediği kusurunu düzeltemediği anlamı çıkar diğeri de o penis derisinin bir görevi var yaradan dileseydi herkesi sünnetli yaratırdı penis derisinin görevi zevksuyunu akıtıp penis başının kayganlaşmasını sağlar ve birleşmede kadına yardımcı olur. deri kesildiğinda penis başı savunmasız kalır kurur ve hasasiyetini kaybeder diğeri de zevk alma %60 %70 civarında kaybedilir bırakın bunları yaradanın yarattığı gibi doğal kalsın saygılar. not: yaradanın işine karışmayın allah adına daha güzel işler yapalım bunları geçiin aşın artık allaha daha yakın olabilmek için yarışın

o mal mal yrm ypnlr dzgn knşsun kadınla erkek eşitse kadnların organından snne malakyaa… ❗

allah herkese akıl fikir vermiş hiç kadının sünneti olurmu 🥴 bunu burda tartışmanın bile alemi yok ama maalesef şu anki arap dünyasında islamiyet hiç doğru bir şekilde yaşanmıyor biz diğer insanlara islamiyet’i iyi tanıtmalıyız ama maalesef böyle islamiyetle bağdaşmayan olaylar yüzünden dinimize sempati duyan ve merak eden insanları bile kaçırıyoruz. bu düşüncede ki insanlar yüzünden islam dini üzülerek söylüyorum terör dini , canilik dini gibi algılanıyor çok yazık allah hepimizi affetsin.kalın salıcakla