Kategoriler
Genel

macOS için Rectangle uygulaması

Özellikle Windows’dan Mac’e geçiş yapmışsanız pencere yönetimi için Rectangle kullanmak isteyebilirsiniz.

Windows’un pencereleri sağ/sola yapıştırması, düzenlemesi ve birkaç değişik fonksyion gerçekten hoş, Windows bilgisayardan bir Apple bilgisayara geçiş yaptığınızda bunun eksikliğiniz hissedersiniz çünkü macOS işletim sisteminde varsayılan olarak bu tür bir pencere yöneticisi yok.

Hey YouTubers! In this video let’s test the new version of Rectangle for M1 Apple Silicon.
Enjoy!

Rectangle uygulaması Windows’ta olan bu pencere yönetimini Mac’e taşıyor. Rectangle, klavyenizi kullanarak (sol-yarım/sağ-yarım/üst/alt vb.) Windows uygulamalarını masaüstünüzde kolayca hareket ettirmenizi sağlayan açık kaynaklı bir araçtır, Ayrıca Windows’a göre çok daha fazla özelliği vardır, kısa yol tuşları çok kullanışlıdır. Tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz: rectangleapp.com

Rectangle Snap Window
Rectangle Snap Window – Örnek pencere yapıştırmanın çalışması

wolkanca.com’da macOS için Rectangle uygulaması veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, macOS için Rectangle uygulaması için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.