Bush’a ayakkabı fırlatmaca

Zaten biz bu küresel dünya insanı, kapitalizmin köleleri gerçekten çok sıkılmıştık, kriz de bir yandan sıkıştırınca iyice ne yapacağımızı şaşırdık. Irak'lılar da kötünün iyisi diyerek, davulla zurnayla karşıladıkları ve memleketlerine hiç bir direnç göstermeden buyur ettikleri işgalcilerin sonradan Saddam'dan da kötü olduğunu görünce, ne yapsak etsek de şunların karizmasını çizsek diye düşünüp duruyorlardı.

George W. Bush, Pumpkin, Nathan Hill
George W. Bush, Pumpkin, Nathan Hill

Gerçekten de çok garipti koca memlekette Arap, Kürt, Türkmen veya Sunni, Şi diye karmaşık olasa da koca memleketten bir insan evladı çıkıp da "-Alooo napıyonuz lan siz burası benim" dememişti. Ya da bu sadece bana garip geliyor, galiba bu değişen, küreselleşen dünya belki bizdeki memleket, toprak ve vatan sevgisini bitirmişti ya da en azından ben amacın o olduğuna o tarafa doğru gidilmek istendiğine eminim.

Çok şükür ki her türlü kötü durumlara rağmen bizim millet olarak mayamız sağlam buna eminim, en azından ben benim gibilerin daha fazla olduğuna eminim, tabi dünya insanı olmuş bazı sözüm ona insanları bu cümlemden tenzih ederim, onlar ki kendi atalarını katledenlerden bile özür dileyebilecek tarihinden habersiz, onlar ki Bush'a ayakkabılarını atan Dargam el-Zeydi, Muntadar kadar değil.

Evet dünya insanı çok sıkılmıştı ve bir anda Dargam el-Zeydi, Muntadar çıktı, hem bize hem de Iraklı'lar için bu iyi oldu.

Şimdi eğlenelim hep beraber, bütün medya, çünkü Obama geldiğinde işler daha da kötü olabilir o gelene kadar Bush'la eğlenme zamanıdır.

Büyük ekranda oynamak için buraya tıklayın.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Bush’a ayakkabı fırlatmacaiçin 3 yanıt

televizyonda gördüm, yerlere yattım gülmekten. birde ayakkabı türk malı diye iddaa etmişler, şaka yapayım: "yakında amerikadan türkiye'ye ambargo koyuyormuş" ( !gülümseme ). üstüne üstün libya 'cesaret nişanı' mı verecekmiş gazeteciye ne öyle birşey duydum.
gerçekten büyük cesaret ! ayrıca oyun güzelmiş,hassas oluşu oyunu sürükleyici kılmış fakat bu oyunu oynayanlar pek uzun süre oynamak isteyeceklerini sanmıyorum. ( ! kahkaha )