Kategoriler
Blog

WordPress yönetici arabiriminin 5 yıllık serüveni

wordpress sürümleri Ben ilk WordPress bloguma 2005 yılında sahip olmuştum, WordPress 2003 yılında geliştirilmeye başlanmıştı, 2003 yılından bu zamana kadar bir dolu işlevi değiştirildi veya kaldırıldı 0.7.1 versiyonundan 2.7’ye kadar tam 45 sürüm yayımlandı. WordPress’in bu serüveninde en çok değişime uğrayan kısımlarından biri de yönetim paneli oldu ve bu değişimlerin her birinde her zaman bazı bloggerlar değişimi sevmedi veya garip geld. Fakat şu bir gerçekki değişime ve gelişime asla karşı koyamazsınız. Özellikle internet teknolojilerindeki gelişmeye ayak uydurmak zorunluluğu diğer alanlardan daha benzersiz bir önem taşır zira güvenlik başta bir çok diğer konu da geri kalmak çok kritik bir hata olabilir sizin için.

Burada Ozh WordPress yönetici arabiriminin 2003 yılından bu güne kadarki değişimini yazmış.

Ayrıca 2.7 versiyonunda yönetim panelindeki menünün üst kısımdan sola taşınmasından dolayı uyum problemi yaşayan bloggerlar için şöyle bir çözüm de var deyip aşağıda WordPress’in ilk versiyonundan 2.7’ye kadar değişen yönetim panelinin ekran görüntülerini paylaşayım.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

WordPress yönetici arabiriminin 5 yıllık serüveni başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.