Kategoriler
WordPress

WordPress için Google Web Stories

Instagram’ın popüler yaptığı görsel hikaye anlatıcılığı artık web sitelerine de geliyor. Google’ın henüz beta aşamasında olan Web Stories özelliğini Google’ın hazırladığı WordPress eklentisi ile deneyebilirsiniz.

Hikayeler yani story nedir Instagram, Facebook ve Whatsapp’dan hepimiz biliyoruzdur Hikaye özelliği şimdi Google arama sonuçlarında da var ve bunu sağlayan bir WordPress eklentisi Google tarafından yayınlandı.

Bir mobil ekran büyüklüğünde olan Stories’de 15 saniyelik bir video, resim veya GIF ekleyebilirsiniz. Ve sadece mobil kullanıcılar tarafından kullanılabilir. AMP tarafından açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir şekilde dağıtılmıştır. Çeşitli efektler, animasyonlar ve görseller kullanılarak ilgi çekici Hikayeler oluşturabilirsiniz ve yayımlayabilirsiniz.

Bu WordPress eklentisi beta sürümünde ve indirmek için https://google.github.io/web-stories-wp/beta/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

BBC https://www-bbc-co-uk.cdn.ampproject.org/c/s/www.bbc.co.uk/news/ampstories/moonmess/index.html

CNN https://edition-cnn-com.cdn.ampproject.org/c/s/edition.cnn.com/ampstories/world/protecting-the-antarctic-a-journey-to-a-continent-in-distress

Google Web Stories sonuçlarını şu an sadece ABD’de gösteriyor ancak yakın zamanda tüm dünya için kullanılabilir olacaktır.

Kaynaklar:

https://developers.google.com/search/docs/guides/enable-web-stories

https://amp.dev/about/stories/

Google Search News (July ‘20) – Web Stories, Page Experience Benchmark, and more