Kategoriler
WordPress

WordPress için Google Web Stories

Instagram’ın popüler yaptığı görsel hikaye anlatıcılığı artık web sitelerine de geliyor. Google’ın henüz beta aşamasında olan Web Stories özelliğini Google’ın hazırladığı WordPress eklentisi ile deneyebilirsiniz.

Hikayeler yani story nedir Instagram, Facebook ve Whatsapp’dan hepimiz biliyoruzdur Hikaye özelliği şimdi Google arama sonuçlarında da var ve bunu sağlayan bir WordPress eklentisi Google tarafından yayınlandı.

Bir mobil ekran büyüklüğünde olan Stories’de 15 saniyelik bir video, resim veya GIF ekleyebilirsiniz. Ve sadece mobil kullanıcılar tarafından kullanılabilir. AMP tarafından açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir şekilde dağıtılmıştır. Çeşitli efektler, animasyonlar ve görseller kullanılarak ilgi çekici Hikayeler oluşturabilirsiniz ve yayımlayabilirsiniz.

Bu WordPress eklentisi beta sürümünde ve indirmek için https://google.github.io/web-stories-wp/beta/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

BBC https://www-bbc-co-uk.cdn.ampproject.org/c/s/www.bbc.co.uk/news/ampstories/moonmess/index.html

CNN https://edition-cnn-com.cdn.ampproject.org/c/s/edition.cnn.com/ampstories/world/protecting-the-antarctic-a-journey-to-a-continent-in-distress

Google Web Stories sonuçlarını şu an sadece ABD’de gösteriyor ancak yakın zamanda tüm dünya için kullanılabilir olacaktır.

Kaynaklar:

https://developers.google.com/search/docs/guides/enable-web-stories

https://amp.dev/about/stories/

Google Search News (July ‘20) – Web Stories, Page Experience Benchmark, and more

wolkanca.com’da WordPress için Google Web Stories veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress için Google Web Stories için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.