Kategoriler
Blog

WordPress’de tüm yazıları pingbacks ve trackbacks a kapatmak

86,903 adet spam almış bir blogun sahibi olarak şu pingback ve trackback lardan illalah ettim. Bloguma gelen spam yorumları incelediğimde %89 kadarının ping ve trackbacks olduğunu gördüm ve blogumda bulunan yaklaşık 1500 girdiyi aynı anda nasıl pingbacks ve trackbacks lere kapatırım diye düşünmeye başladım. Bunu veritabanından bir sorgu ile yapabileceğim kanısında vardım ve hemen işe koyulup bir sql sorgusu düşündüm ve şimdi mutluyum (:
akismet admin

WordPress blogunun standart tablı ön eki wp_ olarak kabul edersek sorgular ve işlevleri şöyle:
Aşağıdaki sorgu ile blogunuzdaki şu ana kadar bulunan tüm girdileri yorumlara kapatmış olursunuz;
UPDATE wp_posts SET comment_status="closed";

Bu aşağıdaki sorgu ile de blogunuzdaki tüm girdileri yoruma açık hale getirirsiniz;
UPDATE wp_posts SET comment_status="open";

Aşağıdaki sorgu blogunuzdaki tüm girdileri sadece kayıtlı kullanıcıların yorum yapabileceği hale getirir.
UPDATE wp_posts SET comment_status="registered_only";

Aşağıdaki sorgu blogunuzdaki tüm girdileri pingbacks ve trackbacks lara kapatır;
UPDATE wp_posts SET ping_status="closed";

Aşağıdaki sorgu blogunuzdaki tüm girdileri pingbacks ve trackbacks lara açar;
UPDATE wp_posts SET ping_status="open";

Eski wolkanca.com’da WordPress’de tüm yazıları pingbacks ve trackbacks a kapatmak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress’de tüm yazıları pingbacks ve trackbacks a kapatmak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

@orhan

normalde pingback ve trackback olayı amacına göre kullanıldığında tabii ki iyi fikirdir ama bu blog gibi spamcıların kol gezdiği bloglarda malsef bu yolla inanılmaz derecede fazla spam gelir bunu spam engelleme sistemleri ile engellersin ama yinede bu gelen spmanlar sunucuyu yorar var can sıkıntısındna başka bir şey değil. bir blog sistemi ise seninki tabii ki pingback ve trackback olmalı yani şart. tabi bunu her yazı için açıp kapama seçeneğide olmalı.

sitem henüz çok aktif değil ama ileride işe yarıyabilir.fakat nereye giricez bu kodları phpmyadmin’e? bu konuda cahilim malesef.post içinde başka bir posta link verdiğimde de oluyor bu bende,bunu kapatmanın yolu bu kodlar mı.? cevap için teşekkürler.