Kategoriler
Kodlama

Vanilla JS ile bir Chatbot

Sadece JavaScript ile yapılmış olan yazılana göre cevap verebilen yapay zekalı chatbot.

Bu uygulama JavaScript ile yapılmış ve aslında çok ilkel ve başlangıç seviyesi bir yapay zeka örneği. Sadece müşteri/kullanıcının yazdığı kelimelere göre cevaplar vermektedir.

Aslında bu müşteri hizmetlerinde şunu isterseniz 1’e basın bunu isterseniz 3’e basın gibi bir şey, hatta bunu ekleyeceğinz datalarla çok çok daha zeki hale getirebilirsiniz. Bence bu uygulamadaki kritik nokta yapay zekanın yani botun karşısındaki insanı yönlendirebilme yeteneği, eğer karşıdaki insanı yönlendirebilirseniz onun talep ettiğine yakın bir yerlere doğru yönlendirmek için cevaplar alabilir ve başarılı olabilirsiniz.

Ben bu hafta bununla biraz oynayacağım ve standart bir sektörde kullanlabilecek bir şey çıkartmaya çalışacağım.

İncelemek ve denemek için: https://github.com/wolkanca/chatbot

Benzer yapılmış, hazır hatta kodlamanıza bile gerek kalmayan satışı yapılan birçok benzeri var(https://www.google.com/search?q=chatbot+javascript) ancak ben bunu hem basit hem de kendi elinizle geliştirebileceğiniz bir şey olduğu için öğrenci veya hevesliyseniz tavsiye ederim.

Görsel newbot.io sitesindendir ayrıca Samuel Ronce kardeşimi tebrik ederim şahane bir iş, hayır yaptığı sadece bir ürün değil herkesin kendine göre geliştirebileceği ve kullanıp hatta satabileceği açık kaynaklı mükemmel bir araç.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Vanilla JS ile bir Chatbot başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.