Kategoriler
Ivır zıvır

Böceklerle savaşı nasıl kazandım?

Son 2 haftadır evde insanlardan daha çok böcek olduğunu farkettim, ben de böcekler gibi gece gezen türden bir mahluka olduğum için sıkça karşılaşıyorduk öyle ki çoğunluk onlarda olduğu için son zamanlarda onlar benden değil ben onlardan korkar oldum ve hergeçen gün daha irilerini, daha vurdumduymaz tiplerini görmeye başladım.


Birkaç gündür bu böcekleri nasıl evden kovarım diye ciddi ciddi düşünüyordum, ilaçlama, zehir gibi şeyler hiç bana göre değildi. Geçengün bir arkadaşımın da tavsiyesi ile şu elektronik böcek, fare kovuculardan aldım. Alet çok basit minik bir şey yapılması gereken sadece prize takmak.

Bu aldığım enteresan alet ultrasonik dalga, elektromanyetik dalga ve kızılötesi ışık yayıyor. Yaydığı bu dalgaları sadece böcekler ve fareler hissediyorlar ve bundan çok rahatsız oluyorlar, birleşemiyorlar yani üreyemiyorlar, sinir sistemleri allak bullak oluyor. Dolayısıyla etki alanından olabildiğince uzağa kaçmak istiyorlar, ve bingo ev artık benim.

Alet de önemli olan dalga değişikliği de olması yani bazen bu böcekler bu dalgalara bağımlı oluyorlarmış, mutasyona uğruyorlarmış ve artık etkilenmeyebiliyorlarmış bu yüzden dalga boyutlarının değişken gönderilmesi önemli. Aynı zamanda hem ultrasonik hem de elektromanyetik dalga gödnermesi de hızlı sonuç için önemli. Dalgalar elektirik tesisatına da gönderildiğinden sonucu hemen ertesi gün görebilirsiniz.

İnanılmaz bir şey, çok şaşırdım ertesi gece mutfağa girdiğimde eskisi gibi sülale boyu mutfağın ortasında piknik yapan hamam böcekleri ile karşılaşmamıştım bu beni çok etkiledi ve bloga yazmak istedim, belki bu bahar aylarında bu tür ir sorunu olan arkadaşlara faydası olur.

Sineksiz, böceksiz günler dilerim.

Ekleme.
Telefonumda video buldum silmemişim;

Eski wolkanca.com’da Böceklerle savaşı nasıl kazandım? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Böceklerle savaşı nasıl kazandım? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

o resimdeki nasıl bir böcek türüdür aga, antenlere bak bir hele!..

coleoptera takımından bir böcek 🙂 dersini aldık bu dönem bunun, entomoloji… geçen bende nerdeyse nohut tanesi kadar beyaz oval yumurtalar buldum evde. yumurtası o kadarsa kendisini hayal bile edemiyorum 🥴 neyse hayırlı olsun, bu aletten satılıyorsa markası falan varsa yazsana abi, istanbuldayız buluruz heralde. gerçi dalga yayan şeyler hep beni ürkütür, kıllandırır ama… 🙂

bir sürü markası var tamamını herhalde çinliler yapıyordur aynı fabrikada. haşerat, böcek fare kovan elektornik zamasingo diye ararsan bulursun.

yanlız iyi hoşta, o cihaz çin işiyse radrasyon yayıyorsa sakata gelme ihtimalin varmı:D

sayın kale kapı hepimizin her an sakata gelme durumumuz var doğru diyorsunuz. 🙂 herşey zararlı valla.

🙂 kale kapı serkan çakmak olarak değişti. o nasıl çıktı anlamadım 🙂 bundan sonra sık sık blogunu takip edicem.

bede de 2009 transıt var sıfır çektigimiz için ford anlaşması olan opette yakıt güvencesi yuuro dizel alıyoruz ama opetten hiçmemnun degilim mecburen alıyorum diğerpetrollerde yakıt güvencesi ne geçemiyom müşteriye davranışı farklı en basit olan bir peçete bile istememizerağmen vermiyorlar.
yakıt alırken depoyu fulluyorum yada enaz 100 tllelik alıyorum ama hizmet sorsan sııııııııııııııfıııııııııııııııııııır.?ş.urfadan bir opet istasyonu ismini süylemek istemiyorum