Kategoriler
Ivır zıvır

Böceklerle savaşı nasıl kazandım?

Son 2 haftadır evde insanlardan daha çok böcek olduğunu fark ettim, ben de böcekler gibi gece gezen türden bir mahluka olduğum için sıkça karşılaşıyorduk öyle ki çoğunluk onlarda olduğu için son zamanlarda onlar benden değil ben onlardan korkar oldum ve her geçen gün daha irilerini, daha vurdumduymaz tiplerini görmeye başladım.


Birkaç gündür bu böcekleri nasıl evden kovarım diye ciddi ciddi düşünüyordum, ilaçlama, zehir gibi şeyler hiç bana göre değildi. Geçen gün bir arkadaşımın da tavsiyesi ile şu elektronik böcek, fare kovuculardan aldım. Alet çok basit minik bir şey yapılması gereken sadece prize takmak.

Bu aldığım enteresan alet ultrasonik dalga, elektromanyetik dalga ve kızılötesi ışık yayıyor. Yaydığı bu dalgaları sadece böcekler ve fareler hissediyorlar ve bundan çok rahatsız oluyorlar, birleşemiyorlar yani üreyemiyorlar, sinir sistemleri allak bullak oluyor. Dolayısıyla etki alanından olabildiğince uzağa kaçmak istiyorlar, ve bingo ev artık benim.

Alet de önemli olan dalga değişikliği de olması yani bazen bu böcekler bu dalgalara bağımlı oluyorlarmış, mutasyona uğruyorlarmış ve artık etkilenmeyebiliyorlarmış bu yüzden dalga boyutlarının değişken gönderilmesi önemli. Aynı zamanda hem ultrasonik hem de elektromanyetik dalga gödnermesi de hızlı sonuç için önemli. Dalgalar elektirik tesisatına da gönderildiğinden sonucu hemen ertesi gün görebilirsiniz.

İnanılmaz bir şey, çok şaşırdım ertesi gece mutfağa girdiğimde eskisi gibi sülale boyu mutfağın ortasında piknik yapan hamam böcekleri ile karşılaşmamıştım bu beni çok etkiledi ve bloga yazmak istedim, belki bu bahar aylarında bu tür ir sorunu olan arkadaşlara faydası olur.

Sineksiz, böceksiz günler dilerim.