Bp beni nasıl kaybetti?

Sabah işim var karşıya geçeceğim biraz mazot alayım da sıkıntı olmasın dedim 2. köprüye girmeden Maslak da BP ye girdim, tam benzinliğe girdim o sıra telefonum çaldı baktım.

Arabanın içindeyim, benzinliğe girerken pompacılardan hiçbiri yer filan göstermedi bu dikaktimi çekti neyse ben yanaştım bir pompanın önüne ve telefonda arkadaşımla konuşuyorum.


Tam o an yanımda bir benzinci elemanı geldi –burada telefonda görüşmek yasak! dedi, kafamı çevirdim baktım ve kapımı camımı kapattım telefonumda konuşmaya devam ettim, telefon görüşmem 1-2 dakika kadar sürdü çok kısa. O ara eleman beni gözlüyor, altımdaki araç minibüs.

Telefonu kapattım, araçtan indim istasyonun ödeme alanına gittim ve oradaki herhalde şef filandır, görevliye -arakdaşım ben mazot alacaktım ama vazgeçtim, vazgeçmemin nedeni şuradaki pompacılar, iyi günler dilerim, dedim.

Adam şaşırdı tabi benim de işim gücüm var çıktım. Hemen karşı tarafta Opet vardı gittim.

İstasyona girergirmez hemen yer gösterdiler, o bir şey değil elinde nescafe ile güzel iki kız geldi kahvemi verdi, depoyu doldurdular ödemeyi yaptım. Ohh mis.

İstasyonların ismini filan yazmayacağım ama ikisi de Maslak civarındalar, Bp den birileri bunu okuduysa eğer arabanın markasına göre muamele değil her müşteriye aynı muameleyi yapacağını elemanlarına öğretmeli, ben aynı istasyona başka lüks bir araçla girdiğimde işler çok farklı olmuştu bunu da biliyorum.

Ben bir daha asla o istasyondan benzin filan almam.

Ha Opetlere gidin, güzel kızlar size nescafe ikram ediyorlar, valla.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Bp beni nasıl kaybetti?için 5 yanıt

kusura bakma ama hem kurallara uymayip telefonla gorusuyorsun hemde belkide ne zorluklarla o isi bulup eve ekmek goturen birisinin belkide isinden edebilirdin veya ettin. bu devirde musteriye esit davranan cok az firma vardir. 1 milyon gelir getirecek musteriyle konusmak var, 100 tl gelir getirecek musteriyle konusmak var. bu devirde malesef bunlar mumkun olmuyor. keske herkes esit muamele gosterebilse.

🙂 evet sevgili mesut telefonla konuştum, dua etsinler mangal yakmadım istasyonda 😀 hehehe. opette hem telefon hem de nescafe vardı ama nescafeyi yazınca telefonu unutmuşum onu da tekrar belirteyim.

🙂 tabii biz eve ekmek götürmüyoruz. sayın magturka neresi olursa olsun ne iş yapılırsa yapılsın insana hizmet veren bir yer insanlara insan gibi davranmalı hizmet sektyörü böyle, yoksa bıraksın o işi insanlarla ilgisi olmayan bir iş yapsın. biz de iş yapıyoruz biz de evimize ekmek götürüyoruz ama böyle münasebetsizlikler yapmıyoruz. zaten ben de gittim daha iyi hizmet veren yere oradan aldım hizmeti e serbest ekenomi diye bir şey var kuzey kore mi burası ki şirket te ingiliz şirketi bp yani. çalışanlara 3 kuruş az para vereceğiz daha fazla kar edeceğiz diye eminim eğitim de vermemişlerdir.caddenin karşısında opet var oraya gidin bir de diğerine farkı göreceksiniz zaten benzinlikler sürekli orada isteyen girebiliyor 😀

sayın loesr,

uzatma arkadaşım seni tanımam sen de beni tanımazsın kimsin adını yaz da bilelim burada klavyeden artislik yaparsan seni ne ben takarım ne de muhattap alırım neler gördü bu bünye 😀 artık etkilemiyor.

adın varsa yaz muhattap olalım yoksa bir zahmet bana şahsıma hitap etmeyin yazdıklarıma yorumunuz varsa yazın.