Kategoriler
Kültür Sanat

Bırak aşk yakışanda kalsın

Her gidişine ayrı anlam yüklüyorum. Yapma Allah aşkına; ya hep kal benimle söz etme gidişlerden ya da silinsin isminde cisminde. Oynama benimle dengemi bozuyorsun. Aşkı yaşayacak yürek bırakmıyorsun insanda. Böyle değildin sen ne oldu sana. Bittiyse heyecanın bileyim bende. seni çok seviyorum diye başlayan ve ama ile devam eden cümleleri duymaktan bıktım. Seviyorsan seviyorsundur aması olmaz bu işin. Üstelik. bir cümlede ama varsa bir önceki yargının bir hükmü yoktur artık.

Seni çok seviyorum ama birlikte olmamız imkansız. Ya ya imkansız diyebiliyorsan eğer sevmiyorsun demektir. bahanelerin arkasına sığınma. İnsanların hayatına sorgusuz sualsiz girip darma dağan eden sonrada hiçbir şey söylemeden gitmeye çalışanlardan nefret ediyorum. Böyle misin sende, gerçekten gitmek mi istiyorsun? Yürekli ol biraz hadi konuş söylemek istediğini söyle iki çift sözü hak etmedi mi bu aşk? yaşanılan bunca şeye hiç mi saygın yok.
Ah ben niye yanılıyorum hep, niye tam işte bu dediklerim sömürüyor aşkımı? biraz daha mı katı olmalıyım, biraz daha mı kapalı tutmalıyım kapılarımı? bazen bu dünyadan olmadığımı düşünüyorum. Bu devrin adamı değilim. Oyun çeviremiyorum, hesap yapamıyorum, bana ait olmayan kişiliklere bürünüp bir plan dahilinde hareket edemiyorum. İnsanız biliyorum hepimizin zaafları var hepimiz egolarımıza boyun eğebiliyoruz. İyi de hep beni mi bulacak bunlar.
Hiçbir kaygıya yer vermeden hiçbir hesabı düşünmeden açsaydın eğer bana yüreğini, o zaman görürdün bir aşkın nasıl bir efsaneye dönüşülebileceğini. Sen gözlerini kapıyorsun bir sen varsın başka hiç kimseye bakmıyorsun. Her şey senin çevrende şekillenmeli her şey sana göre düzenlenmeli. Beceremiyorum kusura bakma. Şimdi gidiyorum.
Aşk tam teslimiyet ister. Kendini aşkın kollarına ya bırakırsın ya da bırakmazsın. Bir yanım dışarıda kalsın dediğin nokta da aşkı boğarsın, yok edersin o güzelim duyguyu. Bu yüzden hep cesurların işidir aşk…
Kaçışları, yalanları, aptalca oyunları kabul etmez. Aşk saf duru insanları sever. Kafasında bin bir tilki dönenler aşkı yaşayamaz, isteseler de yaşayamaz. Arınmalısın. En saf en duru haline dönmelisin ki yaşayabilesin aşkı. Kısacası sevgilim sana göre değil bu iş. Senin yolun açık olsun. Hadi hadi git şimdi, git ki ben yaşayayım seni, ben seveyim seni. Yokluğun beni boğuyor ama olsun bunu bilmek bile bana huzur veriyor.

Bırak sevgilim bırak, bırak ki aşk yakışanda, aşk bende kalsın…

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bırak aşk yakışanda kalsın başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Bırak aşk yakışanda kalsıniçin 23 yanıt

volkan online olduğumda yorum yazınca neden çıkmıyor yazının altında suçum nedir söyle de bileyim 😶 bir de banlasaydın bari 🙄

😯 ana yorum çıkmış ama yoktu yaw önceden 😕 hiç bişi anlamadım bu işten neyse

volkan bloglara ne oldu böyle ne yaptın böyle yorum yapılmış bloglarda yine de ilk yorumu sen yap yazıyor ne iş açıklama yapmıcak mısın bu durum hakkında 😶

ya elinize sağlıkta ben yazarların ismini göremiyorum bendemi bir problem var😶birisi söylesin lütfen yukarda kimin yazdığını neren anlayacağım…

yiğit yazarın adı sadece anasayfada gözüküyor okumaya devama tıklayıp yazının tamamını gördüğünde yazarın adı çıkmıyor 😉

saol serap'ta keşke gözükseymiş mesela yorum yazarken bir anasayfaya git sonra geri gel yaz…🙄 😛

siz isteyin ben eklerim arkadaşlar başka önerileriniz de varsa lütfen iletişim bölümünü yada benim e-mail mi kullanın.

güsel yazı… bende kitabı da var… çok doğru demiş diyen….ağlamayı bilen gözler sevmeyi nutmas..kitapta son satırda bu söz de var..

paylaşım için teşekkürler .güzel bir makale ve bu parçayı dinlemenizi tavsiye ederim…

arkadaşlar bu müziği nerden indirebilirim.bir türlü bulamadım.yardım edin lütfen.((bırak aşk yakışanda kalsın))

bencede gsl bir yası ama çilek in dedikleride doru gercekten cok gsl yazı alta msn adresimi birakıyom belki eklersin
murat-011{.}hotmail.com

harikasınız bir insana bu kadar mı uyar. benim söyleyemediklerimi siz söylemişsiniz… teşekkürler

sende sağol sevgili huysuz, sanırım cezmi ersözün kitabından bir alınyı yapmışımdır uzun zaman olmuş nereden nasıl yazmışım tam hatırlamıyorum ama kitaplardan birinden yazdığım kesin.

çook güzel çokkk ..aldı götürdü beni bir yerlere … sağolun..

hocam paylaşım için çok tşk devamını dilerim 🙂

hoca: saol canım 🙂