Kategoriler
Eğlence

Atatürk dizisi Netflix ve Amazon’da

Disney Plus’ta yayınlanmayan Atatürk filmi, Netflix ve Amazon’da yayınlanacak.

Net olmayan bilgilere göre(Fatih Altaylı) Disney+ platformunun yapıp yayına almadığı diziyi, Netflix ve Amazon Prime satın aldı ve diziyi tüm dünya genelinde yayına alacaklar.

Atatürk 1881–1919

Disney’in sahip olduğu dijital içerik platformu Disney Plus, ülkemize geçtiğimiz yıl oldukça hızlı bir giriş gerçekleştirdi. Birçok yerli içerik ile kullanıcıların karşısına çıkan platform, ulu önderimize odaklanan Atatürk dizisinin prodüksiyon aşamasında olduğunu duyurarak büyük sükse yapmayı başardı.

Lakin, geçtiğimiz haftalarda ABD’de yaşayan bir Ermeni topluluğu, Disney Plus’ın Atatürk dizisini boykot etme kararı alarak bir nevi dizinin yayınlanmamasını talep etmişti. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın ardından geçtiğimiz haftalarda, The Walt Disney Company Genel Müdürü Cenk Soner, BBC Türkçe’ye konuyla alakalı açıklamalarda bulunmuştu. Cenk Soner tarafından yapılan açıklamaya göre, dizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda “Tüm Türkiye’ye Armağan” etiketiyle FOX TV üzerinden izleyiciyle buluşacağı açıklanmıştı.

Ancak ülkemizin önde gelen gazetecilerinden birisi olan Fatih Altaylı, kamuoyunda oldukça ses getiren olayla ilgili oldukça ilgi çekici bir iddiayı ortaya attı. Geçtiğimiz gün Altaylı kaleme almış olduğu köşe yazısında, Atatürk projesinin uluslararası yayınlanabileceğini dile getirdi.

Atatürk projesinin uluslararası haklarının el değiştirdiğini iddia etti

Fatih Altaylı’nın köşe yazısında kaleme aldığı bilgilere göre, Disney‘in Atatürk projesi; ülkemizde planlandığı şekilde izleyiciyle buluşacak lakin, Netflix ve Amazon Prime Video aracılığıyla da uluslararası olarak izleyiciyle buluşacak. Altaylı’nın kaleme aldığı iddialara göre, projenin global yayın haklarını Netflix ve Amazon Prime Video tarafından alındı. Ayrıca iddialara göre film; Avrupa’nın tamamı ile Doğu Asya’da da vizyona girecek ayrıca, ABD ve Rusya ile de görüşmeler hız kesmeden davam ediyor.

Kaynak: fatihaltayli.com.tr/kose-yazisi/2023/09/15/pedofili-serbest-birakan-yargi-memnun-mudur