Kategoriler
Blog

Bir gün herkes WordPress’ci olacak: Sesebian.Com

WordPress Türkiye’nin kurucularından olan Eloy olarak bildiğimiz eleman çoğu yerde "bir gün herkes WordPress ci olacak" beyanatı vermiştir. Ben de Sesebian arkadaşıma sanırım 1,5 yıl gibi önce gelcek vaad eden blog yakıştırmasını yapmış ve WordPress paklar seni demiştim, o da bana blogların myneti diye yazmıştı. Sesebian.Com çok seviyeli ve ciddi gerçek bir blogdur.

Sesebian.com yazarı Sefa uzun zamandır denemeleri yapıyordu, iblog dan WordPress e nasıl eski yazıları geçiririm gibi fikir alışverişleri yaptık vs. ve sonunda yeni WordPress blogu ile sesebian.com adresinde yine yazmaya devam edecek.

sesebian wp ci olur

Aklıma gelmişken buraya şunları da yazayım;
Bu blog bir topluluk blogudur 2005 den, başından beri ve çok yazarlı olarak devam ediyor. Çok fazla yazar vardı geçmişte de şimdi de var fakat bunların içinde ben tabii ki çok daha aktifim ve bir iki yazı yazıp daha sonra vakit bulamayım yazamayan giden oldu yıllar içinde. Şimdi de yazmak isteyen arkadaşlar oldukça çok var. Burada yazacak, çizecek arkadaşlardan bir şey beklemiyoruz, bir şeyde vermiyoruz bunu bilmeniz gerekiyor ve şu üyelik sayfasını okumanızı rica ediyorum.

Bu blogda ki yazıların hemen altında zahmet edip bakarsanız yazarın kim olduğu ve o yazı hakkında diğer bilgiler mevcuttur, aşağıdaki ekran görüntüsü sanırım bunun anlaşılabilmesi için yeterlidir.
Yazar kim?

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bir gün herkes WordPress’ci olacak: Sesebian.Com başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

valla bir geçmiş tam geçmiş o ne tema modifikasyonu öyle 🙂

volkan uyarılarını keşke daha önce dinleseymişim, öyleki iblog'da el ile yaptığım veya yapmaya çalıştığım birçok şeyin wordpress üzerinde çokdaha kolay olduğunu görünce harcadığım onca vakte üzülmüyor değilim. wordpress kullanmaya başladığımda beni ençok firefox'a olan benzerliği şaşırttı, her ikiside güncelleniyor ve eklentiler üzerine kurulu yapılar. bu noktada elbette wordpress başlı başına en iyi blog sistemi olmayı fazlasıyla hakediyor. güzel jest karşılığında öncelikle volkanve otopsiraporu sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. bu arada çizim gerçekten çok hoş olmuş, bir yıl fırt dergisine çizim yapmış göndermiş bir ressam olarak karikatürleri ilgiyle takip ediyor ve bu yeni blog anlayışının çoğalarak devam etmesini umuyorum.

sesebian takip ettiğim bir blog.wordpress yaramiş doğrusu 🙂 ama blog yazilarinin yedeklendiği servisler duymuştum.acaba iblogda desteklenmiyor mu?eski yazilarini yeni bloguna aktarabilse daha güzel olurdu…

reklam kokan hareketler bunalr mayk 🙂 bir gün herkes blogger olacak. wordpress te sunucuymuş, oymuş buymuş kafa yorucu şeyler bunlar 🙂

sevgili blog sahibi, wp ye geçmişsiniz hayırlı olsun.sana ve wp geç diyen arkadaşlara bir sorum var:

allah aşkına söyleyin, 50 kişi aynı anda online olunca çökmeyen host nereden alınır? sizin blogların hiti mi çok az da sorun yaşamıyorsunuz? ben 10 tane host değiştirdim hiç biri sağlam değil ve dediğim gibi 30 40 kişi online olunca pat çöküyor kapanıyor.

o sebeple ben en iyisi blogger diyorum. allah belasını versin bir reseller alıp da hostçuyum diyerek milletin emeklerini çöpe atanlara.bişeref herif onlar.

@sader
bu blogda wodpress performansı ile ilgili makaleleri aratıp okuyabilirsin. wordpress suncuları biraz fazla yoruyor bu yüzden önbellek sistemini kullanmalısın örneğin.