Kategoriler
Medya

Bir de Gladio çıktı başımıza

kurtlar vadisis gladioTelevizyonda bir dizi var, hani Perşembe akşamları ona buna racon kesen, sigarasıyla, silahıyla, kanıyla insanlarımıza olumsuz örnek teşkil eden ve mafyalığı meslek haline getirten bir dizi. Uzatmaya gerek yok Kurtlar Vadisi dizisi işte.

Fragmanlardan gördüm. Bu dizi yetmezmiş gibi, bir de ikinci sinema filmleri Kurtlar Vadisi Gladio çıktı başımıza. Şimdiden söyleyeyim bu sinema filmi ülkemizde yine gişede başarı elde eder. Yapımcılar, senaristler, oyuncular paralarına para katarken yani kazanırken, sinemadan çıkan insanlar o dakikadan sonra çok şey kaybedecekler; her hafta yayınlanan o dizideki kaybettikleri bazı değerler gibi. Son yıllardaki bu kafa kesme, yok annesini öldüren, emekli maaşını almak için babaanesini öldüren o kadar çok kişi var ki. Son olay işte Münevver Karabulut. Ne alakası var deme. Var işte alakası.

Bir sinema filmi vardı. 2008’in son aylarında vizyona giren, o kadar çok reklam yapılmasına rağmen belki ismini bile duymadınız. Filmde Kurtuluş Savaşı’nın son tanıkları, Gazi Ömer Küyük, Gazi Yakup Satar ve Gazi Veysel Turan’ın günlük yaşamları ve savaş yıllarına dair anıları gözler önüne seriliyor. İsmi mi? Bilmiyorsunuz değil mi? Üzülerek söylüyorum o filmin adı Nesli Gölgeçen’in harika filmi Son Buluşma’ ydı. Sponsor bulamayarak Gişede hezimete uğradı bu film, çok az kişi izledi. Yapımcılar, senaristler belki hiç kazanmadı, fakat filme gidenler o kadar şey kazandı ki. Çok az kişi bile olsa…Medya takipçisi olduğum kadar, bir de reytingleri de takip ederim. Kurtlar vadisi gibi her hafta 1.olan bir diziden sonra, Siyaset meydanı başlıyor ve reytingler yerlerde.

Sadece Kurtlar vadisi mi? Hayır tabii ki de. Son yıllarda çıkan Kanal D dizileri var bir de. Bir tanesi doğru düzgün değil. Her yerde söylüyorum, sadece 2016′ yı bekleyelim. Dünyanın En İyi Gazetecisi yani ben ve diğer Kashnacı arkadaşlarım ile ben geliyorum, biz geliyoruz.