Kategoriler
Teknoloji

Bilgisayarınızın geçmişini kökünden silin

Windows işletim sistemi bilgisaayrımızda yaptığımız hemen her şeyi kayıt altına alır, örneğin son girdiğimiz internet siteleri veya son açtığımız dosyalar gibi. Biz bu kayıtların tutulmamasını veya bunları silmek isteyebiliriz. Bunu yapmak deneyimli bir kullanıcı için aslında basittir fakat deneyimsiz bilgisayar kullanıcıları için o kadar kolay olmayabilir. Bilgisayarımızda ayak izlerimizi silmeyi birazdan yazacağım programla kolayca yapabiliriz. Programımızın adı CCLEANER, ücretsiz ve üstelik Tükçe dil seçeneğide mevcut.

Program internet bağlantınız mevcutsa belli periyodlarla kendini güncelliyor, güncellemesinin nedenlerinden bir tanesi yenbi çıkan programlarıda bünyesine eklemesi, örneğin; CuteFTP, Google Toolbar, Real Player, Sun Java, Advare Se, Quick Time, Bütün bu programların ve dahasınında geçmişini siliyor. Kısacası bilgisayarınızda eskiye dair eski tüm kayıt edilmiş adımları yok ediyor, ayrıca sizin belirleyeceğiniz bir klasörü de temizleyebilir mesela ben C:\WINDOWS\Prefetch klasörünü boşaltması için ekledim. Ve daha fazla özellikleri bulunan bir program kullandıkça seveceğinize eminim.
Eğer sizde bilgisayarınızın tüm geçmişini 1 dakikada silmeyi istiyorsanız bu programı indirip kurmanızı şiddetle tavsiye ederim, güvenle kullanabilirsiniz.

[Via]

Eski wolkanca.com’da Bilgisayarınızın geçmişini kökünden silin veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bilgisayarınızın geçmişini kökünden silin için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.