Kategoriler
Kültür Sanat

This Is It Michael Jackson – öneririm

This Is It Michael Jackson - öneririm Michael Jackson için en büyük armağan bu bence. Bazı insanlar yeteneklerini yıllarca kurslar alarak, eğitimler görerek kendini geliştirip belli bir seviyeye gelir, bazı insanlar ise direk annesinin karnından bazı yeteneklere sahip çıkar. M.J.’de bunlardan biri. Öldüğüne hala inanamıyorum. Ne zaman ismini bir şekilde duysam müziğinin tınıları hala kulağıma gelmekte, asla da unutmayacağım. M.J. Temmuz ayında yapılması planlanan konserlerinin hazırlığını yaparken, bir hayalini daha gerçekleştirmek üzereyken hayata gözlerini yumdu. Bu yapılacak olan konserlerine de "This Is It" ismini vermişti. Filmin ismi buradan gelmektedir.
Filmde arka arkaya video kliplerden ve konser provalarından bazı ölümsüz anları paylaşarak, bizim tekrar Michael aşkımızı canlandırdı. Bu prova görüntüleri Londra’daki Staples Center’da kaydedilmiş. Gerçekten olağan üstü sahne şovlarının gerçekleştiği bir yer ve M.J.’de sahneyi o kadar iyi kullanıyor ki, hayal gücümüz buna ayak uyduramıyor. Bizim saniyeler içinde gördüğümüz figürlerin , anlık birkaç hareketin arka planında ne kadar çok kişinin görev aldığını gördüm. Sinema salonunda bazı şarkılarda seyircilerin tempo tutup, şarkıları mırıldandığını gördüm. Bu çok hoşuma gitti, Michael, Türkiye’de pekte kalitesi bilinen sanatçı değil çünkü.

Çekimlerde bolca M.J.’nin vokallerinin, sahne görevlilerinin ve özel dansçılarının fikirleri alınmış ve çoğu ile röportaj yapılmış. Hepsinin fikri zaten Michael’ le aynı ortamda bulunduklarından heyecan duyduklarını söylüyorlar.

Filmi muhakkak izlemenizi öneririm. Gerçekten Michael Jackson dinlemeyen kişi bile bu filmi izledikten sonra onun hayranı olmak istiyor. İşin en kötüsü ise filmin sonunda mesaj veren bir konuşması var, gerçekten insanın tüylerini diken diken yapıyor.

Senin ölmemen lazımdı Michael…