Kategoriler
Gündem

Ananıda al karakola git

anani-da-al-karakola-gitHatırlayın, bir sayın şahsiyet, bir başbakan, başbakan olduğu ülkenin kurucusunun “milletin efendisi” olarak nitelendirdiği bir kesimden çiftçilerden birine “ananıda al git” demişti, bunu Mersin ilinde yaklaşık üç yıl önce yapmıştı.
Evet bildiniz bu kişi Recep Tayip Erdoğan idi.

Partiler yerel seçimler için sürekli miting veriyorlar. Dün de AKP’nin ve RTE*’nin durağı Mersin mitingi varmış. 

Şimdi n’alaka? Üç yıl önceki olayı neden hatırlattım bide dünkü mitingi yazdım, ortak nota sadece yapıldığı il gibi değil mi?

İşte olay şu RTE’nin polisler… pardon Türkiye Cumhuriyeti’nin polisleri bu şahsı (anasını alıp giden milletin efendisi olan şahıs Kemal Öncel) yedi saatliğine miting öncesinde Mezitli’de bir kahvede çayını yudumlarkene götürmüşler karakola.

Neden mi? Anasını alıp da gitmemiş de ondan.


Yedi saatten sonra, akşamın bir saati serbest kalmış, NTV’ye de açıklama yapmış, açıklamada  AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Eyicioğlu’nun daha önce kendisine Başbakan Erdoğan’dan özür dilemesi için baskı yaptığını iddia etmiş.
Polislerde çiftçinin karakolda tutulmasının gözaltı sayılmayacağını, Başbakan’ın mitinginde eylem yapma olasılığına karşı, kontrol altında tutulduğunu söyledi.

Özgür, eşit ve demokratik yurdumdan selamlar derim bu olaya.

Başbakan’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davadan beraat eden çiftçi hakkında, başka eylemlerle ilgili açılmış altı dava sürüyor imiş.

Kaynak NTVMSNBC, kişisel yorumlarla derlenmiştir.

İyi akşamlar, yurdum insanı, sana bir uyarı yurdum insanı sakın ama sakın askerin a’sını, ergenekonun e’sini, wolkanca’nın W’sini ağzına alma senide kontrol altına alırlar.

*RTE: Recep Tayyip Erdoğan