Kategoriler
Konuk Yazar

Ananıda al karakola git

anani-da-al-karakola-gitHatırlayın, bir sayın şahsiyet, bir başbakan, başbakan olduğu ülkenin kurucusunun “milletin efendisi” olarak nitelendirdiği bir kesimden çiftçilerden birine “ananıda al git” demişti, bunu Mersin ilinde yaklaşık üç yıl önce yapmıştı.
Evet bildiniz bu kişi Recep Tayip Erdoğan idi.

Partiler yerel seçimler için sürekli miting veriyorlar. Dün de AKP'nin ve RTE*'nin durağı Mersin mitingi varmış. 

Şimdi n’alaka? Üç yıl önceki olayı neden hatırlattım bide dünkü mitingi yazdım, ortak nota sadece yapıldığı il gibi değil mi?

İşte olay şu RTE'nin polisler….. pardon Türkiye Cumhuriyeti'nin polisleri bu şahsı (anasını alıp giden milletin efendisi olan şahıs Kemal Öncel) yedi saatliğine miting öncesinde Mezitli'de bir kahvede çayını yudumlarkene götürmüşler karakola.
Neden mi? Anasını alıpta gitmemiş de ondan.


Yedi saatten sonra, akşamın bir saati serbest kalmış, NTV’ye de açıklama yapmış, açıklamada  AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Eyicioğlu’nun daha önce kendisine Başbakan Erdoğan’dan özür dilemesi için baskı yaptığını iddia etmiş.
Polislerde çiftçinin karakolda tutulmasının gözaltı sayılmayacağını, Başbakan'ın mitinginde eylem yapma olasılığına karşı, kontrol altında tutulduğunu söyledi.

Özgür, eşit ve demokratik yurdumdan selamlar derim bu olaya.

Başbakan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davadan beraat eden çiftçi hakkında, başka eylemlerle ilgili açılmış altı dava sürüyor imiş.

Kaynak NTVMSNBC, kişisel yorumlarla derlenmiştir.

İyi akşamlar, yurdum insanı, sana bir uyarı yurdum insanı sakın ama sakın askerin a’sını, ergenekonun e’sini, wolkancanın w’sini ağzına alma senide kontrol altına alırlar.

*RTE: Recep Tayyip Erdoğan

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Ananıda al karakola gitiçin 8 yanıt

askerin a’sını, ergenekonun e’sini, wolkancanın w’sini ağzına alma senide kontrol altına alırlar.


a'yı e 'yi anladıkta w'yi ne diye söylemiyoruz onu anlamadım?bir açıklama yaparmısınız.

o anasınıda alıp gitmeyen vatandaş provakatördür. ananıda al git dedikden 2 gun sonra adamın bütün rte mitinglerinde cesitli sebepler örn: işsizlik gibi konusmalarına dair videolar gösterdi rte'nin kafada atınca agzından cıkmıştır orda basbakanımı kutluyorum 🙂 en iyisini yaptı halkdan biri olsaydı o tepkiyi vermezdi.

batuhan içöz
ergenekonculuk oyna ama blogu ve benim ismmi kulanma ne olur 🙂
kendi adına yazarsan çok sevineceğim, bu yazı için de teşekkür ederim.

ismini vermeyen eleman
daha geçenlerde adamın biri başbakanlığın önünde çift silahla eylem yaptı. zaten sen de gidip eylem yapsan sana da fransız derler bunlar doğal şeyler, akplilerin tarzı bu.

ya bırakın provakatör felan işlerini… her ne olursa olsun, her kim olursa olsun, türkiye cumhuriyeti kurucusu gazi mustafa kemal atatürk'ün çiftçi milletin efendisidir diyerek, çiftçiye, rençbere bir zamanlar değer verdiği bir ülkede, değil başbakan reisi cumhurda olsa böyle laflar etmeye haddi yoktur. devlet babadır… evladı kötü şeyde yapsa sahip çıkmalıdır. çünkü evladından başka kimsesi yoktur. evladında babası vardır. devleti vardır.
onun için provakatördü, eylemciydi şuydu buydu bunlar önemli değil. herkes işine geldiği gibi hareket eder kural budur. ama yapılan yanlıştır. üslup yanlıştır bu yanlışı savunmak daha da bir yanlıştır. ha burada eylemciyi mi savunuyorum, hayır… başbakan işine geleni yapıyor. dışarıda işsizlik almış başını gidiyor. çiftçiyi göz altına aldıracağına, bence oturup bunlara biraz kafa versinler. velhasıl, tayyip erdoğan'ları fazlasıyla hak eden bir toplum haline geldik. biraz ses çıkarmasan üstüne gelirler, ses çıkarıversen ergenekoncu derler.. velev ki, paranoyak bir toplum haline büründük.

benim de babam çiftçi. o alsın anasını gitsin kimin ülkesinden kimi kovuyor o.

şimdi şöyle birşey var, başımızda diye o bir robot değil. oda insan. onunda bizim gibi akli fikri iradesi ve en önemlisi sabri var. bütün çiftçilere ananı alda git demedi mustafa varsak " allah aşkina saçma sapan konuşma." orada neler yaşandı, o adam ne dedi de rte onu dedi bir araştırın önce? oda insan onunda sabrı var ya.