Kategoriler
Gündem

Büyük Felaket = Soykırım

Son günlerde gündeme gelen ozurdiliyoruz.com sitesindeki kısa ve öz şekilde yazılmış metin şu şekilde;

1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felâket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor.
Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.

Bu metini imzalayanlar acaba hangi düşencelerle imzaladılar bilemiyorum, elbette farklı düşünceler vardır fakat bu metni yazanlar hangi düşüncelerle yazdılar onu çok iyi biliyorum. Bunlar onlarca Türk aydını imiş, nasıl aydınlar bunlar onları da çok iyi biliyoruz, bunca sene neredeydiniz ey aydınlar diye sorarlar adama, onlarca diplomatımız ve ailelerini şehit vermeden şunu yapsaydınız ya bari.

hocali-katliam

Kim yapmış bunları? Osmanlı yani Türkler, peki kim özür dileyecekmiş? Osmanlı yani biz, siz neden özür diliyorsunuz ki ey sözüm ona aydın kişiler, siz zannedersem Türk değil Danimarkalıydınız. 19. yüzyıl sonunda Düyun-u Umumiye başkanının batılılara yazdığı mektupta “Yerli Misyonerlere İhtiyacımız Var” dediği misyonerlersiniz. Hepiniz bu hareketi başlatmak için bir yerden emir aldınız ve harekete geçtiniz. “Özür-tazminat-toprak” Ermeni planının bir aşamasının piyonlarısınız. Onlar bile size acıyarak ve iğrenerek balkıyorlardır tarihinize iftira ve ihanet ettiğiniz için.

Gelelim şu “Büyük Felaket” kelimesine. Şu metin ne kadar saf ve insacıl duruyor değil mi? Ama imza atanların belki çoğunun bilmediği bir şey var, dünyadaki bütün ermeniler sözde soykırımdan “Büyük Felaket” diye bahseder onların kullandığı terim Büyük Felaket’dir. Dolayısıyla siz ey aydınoskiler ve imza atanlar sizler soykırımı kabullendiğinizin farkında mısınız? Farkında olanlar elbette var ama olmayanlar da inşallah uyanırlar.

Ben tarihimden ve atalarımdan özür diliyorum; sizin gibi insanları aydın kabul edip kendime önder seçtiğim için.

OZURBEKLIYORUM.COM

Şehit Diplomatlar! – Arşiv Belgeleri {TSK}