Kategoriler
Gündem

Büyük Felaket = Soykırım

Son günlerde gündeme gelen ozurdiliyoruz.com sitesindeki kısa ve öz şekilde yazılmış metin şu şekilde;

1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felâket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor.
Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.

Bu metini imzalayanlar acaba hangi düşencelerle imzaladılar bilemiyorum, elbette farklı düşünceler vardır fakat bu metni yazanlar hangi düşüncelerle yazdılar onu çok iyi biliyorum. Bunlar onlarca Türk aydını imiş, nasıl aydınlar bunlar onları da çok iyi biliyoruz, bunca sene neredeydiniz ey aydınlar diye sorarlar adama, onlarca diplomatımız ve ailelerini şehit vermeden şunu yapsaydınız ya bari.

hocali-katliam

Kim yapmış bunları? Osmanlı yani Türkler, peki kim özür dileyecekmiş? Osmanlı yani biz, siz neden özür diliyorsunuz ki ey sözüm ona aydın kişiler, siz zannedersem Türk değil Danimarkalıydınız. 19. yüzyıl sonunda Düyun-u Umumiye başkanının batılılara yazdığı mektupta "Yerli Misyonerlere İhtiyacımız Var" dediği misyonerlersiniz. Hepiniz bu hareketi başlatmak için bir yerden emir aldınız ve harekete geçtiniz. "Özür-tazminat-toprak" Ermeni planının bir aşamasının piyonlarısınız. Onlar bile size acıyarak ve iğrenerek balkıyorlardır tarihinize iftira ve ihanet ettiğiniz için.

Gelelim şu "Büyük Felaket" kelimesine. Şu metin ne kadar saf ve insacıl duruyor değil mi? Ama imza atanların belki çoğunun bilmediği bir şey var, dünyadaki bütün ermeniler sözde soykırımdan "Büyük Felaket" diye bahseder onların kullandığı terim Büyük Felaket’dir. Dolayısıyla siz ey aydınoskiler ve imza atanlar sizler soykırımı kabullendiğinizin farkında mısınız? Farkında olanlar elbette var ama olmayanlar da inşallah uyanırlar.

Ben tarihimden ve atalarımdan özür diliyorum; sizin gibi insanları aydın kabul edip kendime önder seçtiğim için.

OZURBEKLIYORUM.COM

Şehit Diplomatlar! – Arşiv Belgeleri {TSK}

Büyük Felaket = Soykırımiçin 13 yanıt

adamlar olmayan bir şeyi nasılda varmış gibi pazarlıyorlar sanırım zeytinyağı gibi üste çıkmak bu oluyor

özür dileyenler henuz ermeni vahşetini duymayan vicdani sumuşlar olmalı.

üç beş kürt ve ermeni sineklerinin zıvıltıları işte.. önce arşivlere baksalar..

düşmanı içimizde aramalıyız, ötede değil. yanlış kişilere özürdilemişler. türk milletine nasıl özürdilicekler çok merrak ediyorum..

biz büyük türk milletinin hizmetindeyiz.

ama imza atanlar neyin hizmetinde?

özür dileme ifadesi "tartışılabilir" tabi ama bence ermeni olayları devletimizin görmezden geldiğinden çok daha büyük ve ciddi bir facia, atatürk’ün deyimiyle bir fazaat (alçaklık, edepsizlik, hayasızlık)…

olay "aydınoskiler" deyip geçiştirilecek bir şey değil bence volkan, geçen gün bir arkadaşın blogunda da "bu konuyu tartıştık" uzun uzun… bu konuda resmi tarihe fazla güvenmemek, iyice araştırmak gerek, çünkü daha düne kadar devletimiz kürt olmadığını, kürtlerin türk olduğunu falan iddia ediyordu.

sizin yaptığınız sadece insanlara ve türk milletine saygısızlık ama şunu unutmayın allah çok büyük allah bunlar yanınıza kalmaz öteki dünyada görürsünüz ermesinide soykırımı nı da vatan hainleri siz kaç kuruşluk adamlarsınız da atamın dedemin bıraktığı topraklarda böyle şeyleri kabul ediyorsunuz. isterseniz bana ulaşın konuyu güzel şekilde konuşalım kim haklı kim haksız kimin vicdanının sızlaması gerektiğini o zmn anlayın terbiyesiz insanlar senin evine ben gelsem seni öldürmek için bana nasıl bir muamele yaparsın (çay kahve verirsin herhalde) ama allah inşallah bunları sizin karşınıza çıkarırda vicdan ney o zmn anlarsınız ben erzurum atatürk lisesi 12-d sınıfında okuyorum tartışmak isterseniz sınıfımıza davetlisiniz teşekkürler murat karaaslan

bu soykırımı iddia edenlerkesinlikle ermeni tohumudur biz türkler asla özür dilemicezbuda böle biline

haklısın zaten arşivleri açıp konuyu tarihçilerin ortaya çıkarmasını da bizimkiiler istemişti ama karşı taraf buna uymadı çünkü onlar bunun üzerinden geçiniyorlar kendi geçim kapılarını bitirmek istemezler.

soykırımın tanımı birleşmiş milletlerin bilmem ne maddesinde yazıyor okursa orayı arkadaşlar görecekler türkiyeye ve türk insanına yapılan haksızlığı.

ben kısaca fatih altaylı'ya katılıyorum son yazısını okuyabilirsiniz.

açıkcası kimin öldüğü öldürdüğü umurumda bile değil. bunları gören adamlar filistin'de ırak'da günümüzde ölen 1.5 milyon insanı neden görmüyorlar. bende bu olanları gördükce insana değer verilmediğini düşünüyorum.
herşey bir yana "özür-tazminat-toprak" bunu gerçekleştirmek istediklerini çocuklar bile anladı.

(not: domain us reglidir. özür dileyen birisi varsa amerikalıdır.)

biz türkler olarak asla ermenilere soykırım yapmadık böyle olduğunu düşünenler açıp arşivlere baksınlar. kadınlarımıza tecavüz edenler kimler, hamileleri öldüren kimler, kundakdaki çocuğu öldüren kimler, insanlarımız canlı kanlı yaşamına devam ederken işkence eden kimler? onları öğrensinler…. biz asla özür dilemiyoruz özür bekliyoruz ve asla yapmadığımız bir şeyin tazminatını vermeyizz….

hep birilerinden özür diliyoruz yada onların daha iyiy yaşaması için düznlemeler yapıyoruz peki biz türklerden kim özür diliyecek .neden biz isyan etmiyoruz? çünkü asil bir vatanın asil evlatlarıyız.ya adam gibi yaşasınlar kanunlara uyarak yada çekip gitsinler bu vatan kolay kazanılmadı kolay kolay da parçalanmaz. buna kimsenin gücüc yetmez. çünkü türk dogduk gerekirse de ölürüz .bunca şehitlerimizin kemiklerini sızlatmasınlar ve oturup düşünsünler biz ne yapıyoruz diye.

bu kadar adi şerefsizlik olmaz ki yaa bu ne yaa bu ne bu ne biçim bir zulümdür o ibnelerin biri karşıma çıksa onun beynini dağıtırım ama nerde 😳