Kategoriler
WordPress

Her WordPress sitesinde olması gereken eklentiler

WordPress siteniz varsa bu eklentiler çok işinize yarayacaktır.

WordPress’in en önemli yanlarından biri, eklentilerle birlikte hemen her şeyi yapabilen bir web sitesi oluşturma potansiyelidir.

Birçok gereksiz WordPress eklentisi, bir web sitesini yavaşlatan bir şekilde işlev veya stil ekler. Genellikle aynı işi eklentisiz yapmak için yollar vardır. Ancak, hiçbir WordPress sitenin olmadan olamayacağı temel eklentiler var, 11 temel eklenti listesi oluşturmak, kendi deneyim ve bilgilerinizle sınırlı subjektif bir egzersizdir.

WordPress sitenize eklenti yüklemeye başlamadan önce, sitenin çalışmasını ve ziyaretçilerin memnuniyetini sağlamak için en gerekli WordPress eklentilerini seçmek için bir plan yapmak iyi bir fikirdir.

Aşağıda Search Engine Journal’de yayımlanmış makalede çoğu benim de sitemde kullandığım başarılı WordPress eklentilerini paylaşılmış: searchenginejournal.com/wordpress-plugins/478143/, ben de buna bir iki ekleme yaptım.

Güvenlik eklentileri

 1. Wordfence
 2. Sucuri
 3. Akismet

Yedekleme eklentileri

 1. UpdraftPlus

SEO Eklentileri

 1. Rank Math SEO
 2. Yoast SEO
 3. Site Kit by Google

İletişim form eklentileri

 1. Contact Form 7
 2. WPForms
 3. Ninja Forms
 4. Formidable Forms
 5. Gravity Forms

Yönetici için muhtelif eklentiler

 1. Search Regex
 2. WP Crontrol
 3. Transients Manager
Şirket web siteleri için en iyi WordPress eklentileri – Şirket web siteniz için gerekli en iyi WordPress eklentilerini seçtik.