Kategoriler
Teknoloji

8.1 Megapixel Cybershot kamerası olan Sony Ericsson C905, bu telefon mu?

Sony Ericsson yeni telefonunu duyurmuş.

İnsanın buna telefon diyesi gelmiyor çünkü Sony Ericsson C905 tam 8.1 megapixel kameraya sahip, henüz piyasaya çıkmamış ve zaten çıkarsa da Türkiye’ye gelmesi bir kaç ayı bulur. Ben bu telefondan istiyorum, daha önce Sony Ericsson W810i sahibiydim, elim bir kazada, daha doğrusu (: balkondan atmam suretiyle parçalara ayrılan telefonumu çok seviyordum, öyle ki hâlâ saklarım hafıza kartını ve bataryasını. (belki bataryayı bu alacağım Sony Ericsson da kullanırım diye değil) 🙂 Zaten daha sonra da yılın en iyi telefonu seçilmişti W810 ve Türkiye’de en çok satan telefonlardan biri olmuştu.

Ben şahsen Nokia telefonlardan pek hoşlanmıyorum, kişisel tercihim ve düşüncem bu tabi ama bir tek şu N95 de biraz takılmıştım gerçekten hoş bir telefon ama felaket pahalı şu anda, aynı özelliklerde Sony Ericsson olsa alırım diyordum ve evet bu Sony Ericsson C905 de N95 de olan özelliklerin hepsi fazlasıyla var.

Bu arada Timur Sırt abimiz bu telefonu incelemiş, daha doğrusu inceleme teşebbüsünde buunmuş diyelim ona, yazık Timur abim son bir kaç programdır Serdar’sız program yapıyor TimursohbetTV olmuşlar, şimdi bir eleştiride bulunsak hemen şöyle derler “e siz çekin program yollayın arkadaşım, çektiniz gönderdiniz de yayınlamadık mı?” (: Serdar neredesin abicim! Bak Timur bıyıklarını da kesti gel artık.

Sony Ericsson C905’in dikkat çeken bir kaç özelliğine deyinirsem ki aslında hiç gerek yok bir sürü yerde okuyabilirsiniz bu şeyleri ama ben yine de kendimce yazayım.
Bu telefon öncelikle 8.1 megapixel kamerasıyla tabii ki eşsiz bir telefon, fotoğraf makinanızı ve telefonunuzu emekliye ayırıp sadece bu aleti alabilirsiniz.
Bu telefonu satın aldığınızda kutusundan Memory Stick Micro™ (M2™) destekli 2GB M2 hafıza kartı çıkacak, bu doğal çünkü çekeceğiniz fotoğraflar oldukça çok yer kaplayacaktır, hatta daha fazlasını da ihtiyaç duyabilirsiniz. Telefonun kendisinde 160 mg hafıza var.
Access NetFront™ Web Browser ile birlikte geliyor internet bağlantısı için Wi-Fi ve hemen hemen şu anda standart olan tğm bağlantı tiplerini destekliyor.
Başta fotoğraf ve video, müzik, oyun vs. tüm uygulamaların yapılabileceği bu alete umarım sahip olduktan sonra burada hakkında bir kaç şey daha yazabilirim. tabii ki önce Türkiye’de piyasaya çıkmış olması lazım (:

Biraz fotoğraf;