Kategoriler
Konuk Yazar

2012 film

2012 filmUzun süredir merakla beklediğimiz 2012 filmini "tüm aksiliklere rağmen" izleme fırsatı buldum.

Daha filmi izleyemeyenler için iyi bir sinema salonunda olmak şartı ile izlemelerini tavsiye ederim.

Film 2012 yılında gerçekleşen büyük bir felaketi konu alıyor. Böyle bir felaket karşısında ortaya çıkan çaresizliği ve bunun yanında bir çok olguyu senaryoda görmeniz mümkün. Bu tarz filmlerin hepsinde önemli olan görselliktir. Yapımcılar da tüm yatırımı görsellik üzerine yaparlar. Görselliği iyi bir şekilde bizlere sunan film, gerçekçilik konusunda biraz uçuk durumda. Aslında bunu eleştiri anlamında söylemiyorum. Belki de hiç düşünmemeliydim bile. Abartı da diyebiliriz bunun adına. Zaten kıyamet konulu bir filmde ne kadar gerçekçilik aranabilir dimi. Bir felaket vardır, bir de sonu, konuya ne hacet.

2012 film

Filmde insanlık adına güzel mesajlar veriliyor. İzlerken yaşadığınız gerilim,zaman zaman ortaya çıkan duygusallık ile sükunete dönüşebiliyor. Görsellik hayal gücünün ötesinde olmadığından, inandırıcı.

Klasik Amerikan egosunu görmek mümkün. Amerika başkanının halkına bağlılığı yansıtılmakta. İşin içine politika da girmiş. Gelişmiş ülkelerin felaket için sıkı ve pahalı bir hazırlık yaptığı, bunun için büyük paralar harcadığı da konu edilmekte.

Kısaca film verdiği gerilim ve heyecandan ötürü izlenmeye değer.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.