Kategoriler
Genel

@photomatt entry’mi beğendi

Matt Mullenweg ve saz arkadaşları.

Ekşisözlük’te gobble gobble1 maddesine bir entry ekledim, girdide o dönem henüz yeni olan ve Türkçe diline de kavuşan wordpress.com hizmetinin patronu Matt Mullenweg’in bu terimi kullandığından bahsettim.

Aşağıdakini X’e gönderdim ve kendisini etiketlediğim için haberi oldu ve tweetimi beğendiğini gördüm.

2006’da wordpress’in türkçe olmasıyla benim yorumumun altına @photomatt’in yaptığı yorum. gobble gobble: https://eksisozluk.com/entry/165051331 @wolkanca@sozluk

Matt’in gobble gobble terimini kullanması elbette şaka amaçlı, ilk gördüğümde ben de kızmıştım kendisine, 2006 yılında ABD’de bu tür espriler nispeten daha rahat yapılabiliyordu, şu an zenci(siyahi) insanlar için herhangi bir espri yapsan büyük olay olur, sjw tayfa 10 yılda bu dünyayı yaşanmaz yaptı gerçekten yok lgbtijklm, yok anam bilmem ne bireyiydi bilmem nesi sürekli yeni bir şeyler çıkıyor ve osuruktan nem kapıyorlar. Şimdi Matt’e sorsam o espriyi yapmaktan çekinirim der. Biz yaşadık ya, şimdiki gençler için üzülmüyor değilim bizlere göre inanılmaz kalitesiz bir eğitim sistemi içerisinden çıkıp üzerine bir şeyler ekleyip kendilerini geliştirmek zorundalar, üstelik bizim kadar özgür değiller işleri kolay değil.

Bu arada WordPress 6.5.4 dün çıktı bu bir ara sürüm eğer otomatik güncellenmiyorsa güncellemenize çok da gerek yok. Şu an betası olan WordPress 6.6 tam sürüm muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde salınır.

Recep Gür arkadaşımızdan herkesin haberdar olmasını isterim:

  1. https://eksisozluk.com/entry/165051331 ↩︎
Gobble gobble!

Yıllar nasıl da geçiyor, saygılar sevgiler.