Kategoriler
Genel

Windows 10 için PowerToys

Eski Windows kullanıcılarının iyi bildiği Microsoft’un PowerToys isimli küçük ama çok işlevli uygulamasını deneyin.

Microsoft’un Windows kullanıcılarına sunduğu bu küçük araç takımı Windows 10’u kişiselleştirmeye ve bazı ekstra özelliğe kavuşmasını sağlıyor.

Microsoft PowerToys’u ücretsiz indirmek için https://github.com/microsoft/PowerToys bağlantısını kullanın.

PowerToys’un bazı özelliklerini inceleyelim;

En önemli güzel özelliği “FancyZones”, bu özellik sayesinde kullanıcılar, pencere düzenlerini kullandıkları uygulamaların sayısına göre ayarlıyor ve yerleştiriyorlar. Bu sayede kullanıcılar, masa üstünü daha aktif olarak kullanabiliyorlar.

Bir diğer özellik “Keyboard Manager, for Remapping Keyboard Shortcuts” ve “Shortcut Guide (for the Windows Key)” bu özellik sayesinde klavyenin tuşlarını değiştirebilir veya kendinize özel kısayollar oluşturabilirsiniz.

“PowerRename, a Bulk File Renamer”, bu özellik sayesinde dosyaların adlarını değiştirmek gerçekten çok kolay, toplu olarak ve ekstra seçeneklerle dosyaları yeniden adlandırmanız mümkün.

“Image Resizer, a Bulk Image Resizer”, bu özelliği ile PowerToys resimleri herhangi bir fazladan adım gerekmeden sağ tıklayarak boyutlandırabilmeyi sağlıyor. Gerçekten çok pratik.

Daha birçok özelliği barındıran program Microsoft tarafından ücretsiz sunuluyor ve gerçekten çok minik ama çok başarılı.

wolkanca.com’da Windows 10 için PowerToys veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Windows 10 için PowerToys için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.