Kategoriler
SEO

Mobil öncelikli tarama tarihi iptal

Google, %100 mobil öncelikli arama dizinine geçiş için bir tarih belirlemeyeceklerini duyurdu.

Google, mobil öncelikli dizin(mobile-indexing) için tarih belirlemeyecek. Google, %100 mobil öncelikli arama dizinine geçiş için bir tarih belirlemeyeceklerini duyurdu.

Google, daha önce Mart ayı olarak belirledikleri, siteleri tamamen mobil olarak indekslemeye yönelik planı iptal ettiğini açıkladı.

Google, tamamen mobil öncelikli bir dizine geçiş için son tarihin iptal edildiğini ve şu anda nihai bir geçiş için bir tarih olmadığını duyurdu. Mobil öncelikli bir dizine son geçişin ertelenmesi, henüz mobil uyumlu bir sürüme güncellenmemiş web sitelerini mağdur etmemek için alındı. John Mueller tarafından yapılan duyuruyu Google Search blogundan okuyabilirsiniz:

A 2021 update on mobile-indexingFriday, November 26, 2021

We first started working on mobile-first indexing a number of years ago. Since then, we’ve switched to indexing the majority of web pages with Googlebot-Smartphone. Our existing plan was to complete mobile-first indexing by March of this year.

In the meantime, after analyzing the sites that are not yet indexed mobile-first, we’ve determined that some of these sites are still not ready to be shifted over due to various, unexpected challenges that they’re facing. Because of these difficulties, we’ve decided to leave the timeline open for the last steps of mobile-first indexing…

developers.google.com/search/blog/2021/11/update-on-mobile-indexing