Kategoriler
Genel

Microsoft Edge Beta

Chromium altyapısını kullanan Microsoft’un tarayıcısı Edge birçok ekstra özelliği barındırıyor.

Microsoft Edge Beta sürümü Chromium altyapısını kullanan Microsoft’un tarayıcısı. Windows’un şu anki standart Edge tarayıcısından farklı ve Google Chrome alternatifi olarak kullanılabilir gayet güzel bir tarayıcı.

Microsoft Edge tarayıcısının birçok artı özelliği var, bunlardan bir tanesi eklentiler, eklentiler de diğer Chrome altyapısı kullanan tarayıcıların eklentilerini de kullanabiliyorsunuz yani Google Chrome eklentileri de bu tarayıcıda çalışıyor.

Ayarlar kısmı çok düzenli ve güzel, profil bilgileri ve ayarlar Microsoft hesabı ile senkronize oluyor.

Windows bilgisayarlar için Google Chrome’dan farklı olarak ekstra güzel özellikleri de var örneğin okuma modundan seslendirme, açtığınız web sitesinin içerisindeki veya herhangi bir dosya içerisindeki(örneğin pdf) metinleri sesli olarak size okuyor sırf bunun için bile yüklenip kullanılabilir. Ayrıca dil çeviricisi de mevcut, Google Chrome’da da olan bu özellik Microsoft Edge’de biraz farklı çünkü Google Translate değil Microsoft hizmeti kullanıyor. Neredeyse tüm dilleri çevirip seslendirebiliyor.

Microsoft Edge Seslendirici

Ben çok beğendim ve kullanıyorum Google’dan sıkılmışlar için tavsiye ederim.

wolkanca.com’da Microsoft Edge Beta veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Microsoft Edge Beta için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.