Kategoriler
Kodlama

Geliştiriciler için 10 üretkenlik tavsiyesi

İşlerinizi hızlı bitirmek ister misiniz, öyleyse geliştirici/yazılımcılar için bu bazı üretkenlik ipuçlarını inceleyin.

Bir geliştirici/yazılımcı iseniz size işinizi daha hızlı bitirmenizi sağlayacak bazı tavsiyeler vereceğim. Bu içeriğin yanı sıra şu konularla da ilgilenebilirsiniz ve bu hoşunuza gidebilir: “Genç developer için 5 başarı faktörü”, “Freelancing vs Full-Time“, “Kış aylarında ruh sağlığı için ipuçları

İyi okumalar ve başarılar.

Geliştiriciler İçin 10 Güçlü Üretkenlik Hilesi

 1. Dikkat Dağınıklığını En Aza İndirin
 2. Plan Yapın
 3. Ara Verin
 4. En zor görevle başlayın
 5. Araçlarınızda Ustalaşın
 6. En Üretken Saatlerinizi Bilin
 7. Kodlama Alışkanlıklarınızı İnceleyin
 8. Gereksiz yazılımları ve sekmeleri kapatın
 9. Günlük görevler için gruplar oluşturun
 10. Birden fazla görev yapmayın
 11. Sonuç

1. Dikkat Dağınıklığını En Aza İndirin

Siz ve PC + internetinizin tek bir odada kilitlendiğinizi hayal edin. Evet, rahatsız edilmeden çalışmak için daha iyi bir yer haline geliyor. Bu yüzden çalışmak veya bir şeyler öğrenmek için sessiz bir yer bulun. Çünkü zihniniz bu şekilde yalnızca o şeye odaklanır.

2. Plan Yapın

İlk olarak, herhangi bir projeye veya çalışmaya başlamadan önce bir plan hazırlayın. Görevi bölün ve her göreve zaman ayırın. Ayrıca her gün Yapılacaklar listesi hazırlayın ve tamamlanması gereken alt görevi yazın.

3. Ara Verin

Programlama doğru bir akıl oyunudur. Ve zihninizin de sağlıklı yiyeceklere ihtiyacı var ve Zihin için yeterli yiyecekler yeterli. Hiç ara vermeden birkaç saat çalışırsanız, aşırı bilgi yüklemesine, endişeye ve işinizin kalitesini düşürebilir. Öyleyse, bir ara verin ve aşkınızla tanışın (mümkünse), Biraz egzersiz yapın, doğayla birkaç saat geçirin veya kendinizi daha iyi hissettirecek bir şey yapın.

4. En zor görevle başlayın

Brian Tracy’nin harika tavsiyesi şu: “O kurbağayı ye!” Diğer bir deyişle, güne “en büyük, en zor ve en önemli göreviniz” ile başlayın. Hepimiz kahve içmek ve e-postaları kontrol etmekle başladığımız ve ancak o zaman çalışma durumuna geçmeye çalıştığımız o sabahları yaşadık. Sonuç olarak, hevesimiz gitti, değerli zamanımızla birlikte işleri halletmek için harcayabilirdik. Bunun yerine, gün için yapılacak işler listesi oluşturun. Öğelere öncelik verin ve en fazla sonucu alacak 3 “en önemli görevi” seçin (önce kolay olanları devre dışı bırakmanın cazibesinden kaçının). Bu üç görev arasından en kötü görevi seçin ve günün ilk işini yapmaya odaklanın.

5. Araçlarınızda Ustalaşın

İşiniz için kullandığınız araçları kavramanız gerekir. Kod düzenleyici, tarayıcı, terminal vb. Sadece araçlar değil, hangi programlama dilini, framework vb. teknolojiyi kullandığınızı da içermeli.

6. En Üretken Saatlerinizi Bilin

Araştırmalar, her insanın hem zihinsel hem de fiziksel olarak en yüksek performanslarını sergiledikleri gün içinde bazı saatleri olduğunu gösteriyor. Bu kişiden kişiye değişir. Bu yüzden bazı insanlar sabahları daha mantıklı ve yaratıcı hissederken, bazıları gece geç saatlerde aynı şeyi hissediyor. Öyleyse verimli saatlerinizi bilin ve bu saatlere göre bir plan yapın.

7. Kodlama Alışkanlıklarınızı İnceleyin

Çevrenizdeki başka birinden kodlama alışkanlıklarınıza bakmasını isteyebilmeniz. Daha verimli olmak için neleri iyileştirebileceğiniz konusunda yakınınzdakilerden yararlı tavsiyeler alabilirsiniz.

8. Gereksiz yazılımları ve sekmeleri kapatın

Gereksiz yazılımları kapatın çünkü tarayıcıyı kod düzenleyiciye geçirirken bazen can sıkıcı olabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Tarayıcının birden çok sekmesi geliştiriciler için ortaktır. Ancak bazen, sorunu hangi sekmeyi aradığım konusunda kafanız karışabilir.

9. Günlük görevler için gruplar oluşturun

Birlikte bir proje yapıyorsanız veya bir müşteriniz varsa iletişimin gerekli olduğunu biliyorum. Ancak bazen bir şeyden diğerine geçmek çok fazla zaman alır. Bunun yerine, tüm tekrar eden etkinlikleri toplu olarak işleyin. Örneğin, tüm e-postalar / aramalar ve iş için diğer saatler ile ilgilenmek için günde iki kez 10-30 dakika harcayacağınıza karar verin.

10. Birden fazla görev yapmayın

Her seferinde tek bir göreve odaklanın ve onu yapın.

Sonuç

Bunlar, programcılar için bazı üretkenlik hileleridir. Yazılım geliştirme veya web geliştirme olarak hızlı çalışmanıza yardımcı olabilir. Bazı ipuçlarının sizin durumunuza uygun olmayabileceğini biliyorum, ancak mümkünse bazı ipuçlarını izleyin.

Kaynak: @codesnail

Bunu diğer programcı arkadaşlarınızla paylaşmalı ve geliştiricilere yönelik üretkenlik hileleri hakkında bilgi vermelisiniz. Ayrıca beni Twitter’dan takip edin!

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Geliştiriciler için 10 üretkenlik tavsiyesi başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.