Kategoriler
Kodlama

Geliştirici olarak işinize yarayabilecek online araçlar

Web Development için online ve ücretsiz 10 harika araç.

Bu yazımda geliştirici(web dev/web tasarım) olarak ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri kolaylaştıran 10 araç paylaşacağım. Bu araçlar ücretsiz ve online kullanılabiliyor.

Fazla lafa söze gerek yok, işte harika 10 araç, ben birkaçını kullanıyorum ve büyük kolaylık sağlıyor, mesela remove.bg ile herhangi bir fotoğrafın arka planını kaldırabiliyorsunuz ki bunu normalde Photoshop vb. araçlarla yapabilirsiniz ama bu online araçla isterseniz mobil cihazınızdan girerek bile yapabiliyorsunuz, çok basit.

 1. carbon.now.sh: Kaynak kodunuzun güzel görüntülerini kolayca oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır.
 2. wappalyzer.com: Web sitesinin hangi teknolojiyi kullandığını öğrenmek için Chrome uzantısı.
 3. remove.bg: Bu web sitesi, herhangi bir görüntüdeki arka planları tek bir tıklamayla kolayca kaldırmanıza olanak tanır. Artık arka planları manuel olarak kaldırmak yok.
 4. coolors.co: Bu web sitesi, projeleriniz için renk paleti oluşturmanıza olanak tanır. İlham almanıza yardımcı olacak binlerce trend renk paletini keşfedebilirsiniz.
 5. loading.io: Bu web sitesi, yükleme simgelerini tonlarca özelleştirme seçeneğiyle özelleştirmenize olanak tanır.
 6. vercel.com: Vercel, yüksek performanslı web siteleri ve uygulamaları kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olan, ön uç geliştiriciler için bir geliştirme ve işbirliği platformudur.
 7. webcode.tools: Bu web sitesi, ön uç web projelerinizde size yardımcı olacak kod oluşturucuları bulmanıza yardımcı olur.
 8. github.com/rahuldkjain/github-profile-readme-generator
  Bu araç, ziyaretçi sayısı, github istatistikleri ve daha pek çok özellik içeren bir Github profili README.md oluşturmanın kolay bir yolunu sunar.
 9. photopea.com: Mevcut tasarımınızı hareket halindeyken kolayca oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan ücretsiz ve web tabanlı Photoshop alternatif uygulaması.
 10. wireflow.co: Wireflow, güzel kullanıcı akışı prototipleri oluşturmak için ücretsiz ve açık kaynaklı bir araçtır.

Ayrıca “Web developer için ücretsiz şeyler” başlıklı yazımda ve “ücretsiz” etiketindeki kaynaklara da göz gezdiriniz zira biz TR’de yaşayan çinko karbon sıradan insanlar için bir Photoshop bir bilmem ne yazılımı ekonomik olarak ulaşması zor şeyler, bunun sebebi olanlar utansın siz crackli yazılım kullanan günahkarlar değil.

Web developer için ücretsiz şeyler: Ücretsiz web development kaynakları toplu bir listesi.